Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "pzkol.pl"
Poniedziałek, 8 sierpnia 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański Szymczuk i Żur mistrzami Polski w eliminatorach

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Wyjątkowo w tym roku mistrzostw Polski w kolarstwie MTB XCE (tzw. eliminatory) rozegrane zostały jako oddzielna impreza. Odbyła się ona w Lublinie i po biało-czerwone koszulki sięgnęli tam Łukasz Szymczuk i Monika Żur.

Rywalizacja odbyła się na trasie zlokalizowanej na Rynku i Starym Mieście. Runda liczyła 1000 metrów i znajdowało się na niej kilka przeszkód. W zmaganiach uczestniczyli zawodnicy i zawodniczki w wieku 17 lat i więcej, a medale został rozdane w kategorii Mężczyźni Open oraz Kobiety Open.


Na początku zmagań rozegrano krótką jazdę indywidualną, po której dokonano rozstawienia do fazy pucharowej. Do finału mężczyzn awansowali Łukasz Szymczuk (KKW Superior Wałbrzych), Marceli Bogusławski (KCP Elzat Bieniasz), Borys Góral (niestowarzyszony) oraz Adrian Rzeszutko (niestowarzyszony). Bardzo dobrze wystartował Szymczuk i nie oddał już prowadzenia do samej mety. Drugi był 10. w mistrzostwach świata Bogusławski, a trzeci mistrz Polski w eliminatorach z 2014 roku, Góral.

Wyścig pań bardzo pechowo rozpoczął się dla Rity Malinkiewicz (GOODMAN Zator) i Iwony Kurczab (SGR Specialized). Upadły one na przeszkodach, na pierwszej prostej. Odjechały wtedy Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno) i Monika Żur (BH SR Suntour KMC) i pewnym było, że to z tej dwójki wyłoniona zostanie mistrzyni kraju. Mniej więcej w połowie dystansu prowadzenie objęła Żur i utrzymała swoją pozycję do samego końca. Ubiegłoroczna mistrzyni, Turoboś wywalczyła srebro, a Rita Malinkiewicz zdołała wygrać wyścig po brąz.

wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda