Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Skandia MTB Maraton Lang Team

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Skandia MTB Maraton Lang Team

Źródło:  "LangTeam"
Niedziela, 29 września 2013

LangTeam Za nami wielki finał Skandia Maraton Lang Team

(Fot. LangTeam)
Ponad 1100 kolarzy wystartowało w finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team. W Kwidzynie na amatorów dwóch kółek czekały cztery dystanse: RODZINNA PARADA (10 km), MINI (42 km), MEDIO (54 km) i GRAND FONDO(86 km). Ostatnie w tym roku zawody wyłoniły zwycięzców klasyfikacji generalnych we wszystkich kategoriach i triumfatorów Pucharu Polski w maratonie MTB.

Wśród pań w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w maratonie MTB przed zawodami w Kwidzynie prowadziła Magdalena Sadłecka. W ostatniej edycji PP szybsza od zawodniczki Sante BSA Pro Tour była jednak Michalina Ziółkowska (KROSS RACING TEAM) i to ona triumfowała w "generalce" wśród kobiet.

- To był dla mnie ciężki wyścig, bo to już końcówka sezonu i odczuwam jego trudy w nogach – mówiła na mecie Michalina Ziółkowska.

Wśród mężczyzn bez niespodzianki. Prowadzący przed finałowym startem Bartosz Banach (Sante BSA ProTour) w Kwidzynie był wprawdzie dopiero szósty, ale to wystarczyło, by zachować pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej.

- Kluczem do mojego sukcesu była równa forma. Każdą edycję tegorocznego Pucharu Polski, poza tą ostatnią, kończyłem na podium. Dziś z uwagi na deszcz i niską temperaturę jechało mi się naprawdę ciężko, ale dzięki wcześniejszym dobrym występom, wiedziałem, że jeśli tylko dojadę do mety – zachowam prowadzenie – podsumował Bartosz Banach.

Na najdłuższym dystansie w Kwidzynie równych sobie nie miał Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Racing Team), który 86 km pokonał w niespełna 2 godziny i 41 minut. Wawak zanotował jednak w tym sezonie tylko dwa starty w Skandia Maraton Lang Team i nie liczył się w walce o klasyfikację generalną PP. Wśród kobiet najszybsza na dystansie GRAND FONDO była Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo Korony Kielce), a drugie miejsce zajęła Anna Szafraniec (KROSS RACING TEAM).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda