Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Skandia MTB Maraton Lang Team

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Skandia MTB Maraton Lang Team

Źródło:  "LangTeam"
Środa, 10 czerwca 2015

maratomania.pl Sprawdź się na niezwykłej trasie w Gdańsku

(Fot. maratomania.pl)
Dwa dni - dwa wyjątkowe wyścigi w Gdańsku. W sobotę 13 czerwca amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli wystartować w Skandia Maraton Lang Team. Niedziela 14 czerwca będzie należała do miłośników rowerów szosowych, których zapraszamy do udziału w Tauron Lang Team Race.

Sezon kolarskich imprez Lang Team rozkręca się w zawrotnym tempie. Jeszcze nie opadł kurz po zawodach w Rzeszowie, a już za niecały tydzień kolejny przystanek w Gdańsku. Przystanek bardzo rowerowy, bo miasto wolności jest mocno związane z kolarstwem. W ubiegłym roku właśnie tu rozpoczął się zawodowy Tour de Pologne, a kolarze uczcili 25-lecie wolnej Polski uroczystym startem spod bramy Stoczni Gdańskiej. Tym razem w Gdańsku odbędą się dwie imprezy organizowane dla wszystkich chętnych kolarzy amatorów – Skandia Maraton Lang Team i Tauron Lang Team Race. - Od lat zachęcamy mieszkańców do aktywnego życia, w tym do spędzania jak najwięcej czasu na rowerze. Organizacja i współorganizacja imprez rowerowych dla amatorów zajmuje ważne miejsce w strategii rozwoju naszego miasta - mówi Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

W sobotę 13 czerwca odbędzie się jedna z najbardziej malowniczych edycji Skandia Maraton Lang Team. Trasa gdańskiego wyścigu prowadzi w większości po terenach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w otoczeniu sosnowych i bukowych lasów. Na licznych podjazdach i trudnych technicznie zjazdach będzie się można zmęczyć, a dodatkowym wyzwaniem będzie długość dystansów – MINI 33 km, MEDIO 65 km, GRAND FONDO 98 km. Zawody w Gdańsku będą szczególne, bo wyniki są zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie MTB. Dlatego na starcie pojawi się wiele znanych nazwisk, wśród nich Andrzej Kaiser. - Przygotowuję się do tego wyścigu. Po występie w Rzeszowie, gdzie byłem drugi, byłem zadowolony z formy. W Gdańsku na pewno będzie więcej zawodników z czołówki - mówi Kaiser.

Tych, którzy dopiero zaczynają rowerową przygodę zapraszamy do udziału w Paradzie Rodzinnej. Przejazd siedmiokilometrową trasą jest niezwykłym przeżyciem dla dzieci, a także ich rodziców. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia strefy Pozytywnych Obrotów – społecznej akcji propagującej bezpieczną jazdę na rowerze. W miasteczku wyścigu (teren Oddziału Prewencji KWP Gdańsk, Złota Karczma, wjazd od ul. Wiolinowej) pojawią się stacjonarne rowery, na których każdy chętny będzie mógł przejechać dowolny dystans. Każdy pokonany kilometr oznacza pakiet odblasków dla dzieci z regionu. W ramach Pozytywnych Obrotów organizowane są także szkolenia wśród dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze przeprowadzane przez fundację Doroty Stalińskiej Nadzieja. Wszystkie bieżące informacje o Skandia Maraton Lang Team znajdziecie w darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na iOS, Android i Windows Phone.

Druga część weekendu będzie należała do kolarzy szosowych. Tauron Lang Team Race to nowy cykl dla amatorów, który jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie właśnie szosową odmianą kolarstwa. Coraz więcej osób zapatrzonych w sukcesy Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki wskakuje na rower i przemierza drogi w całej Polsce.

Szosowe zmagania w Gdańsku zapowiadają się bardzo ciekawie. Trasa dystansu MINI liczy 51 km, a dystansu MAXI 85 kilometrów. Miasteczko wyścigu powstanie przy skrzyżowaniu alei Armii Krajowej z ul. Łostowicką. W przypadku obu dystansów kolarze będą walczyć na 17-kilometrowej rundzie, której trasa w całości prowadzi po drodze dwupasmowej. Jest o co walczyć, bo w Tauron Lang Team Race oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych dla najlepszych trojga zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody finansowe. Zwycięzcy na dystansie MINI otrzymują 350 złotych, a na dystansie MAXI 500 złotych.

Gdańska edycja Tauron Lang Team Race jest zaliczana do klasyfikacji Pucharu Polski amatorów w kolarstwie szosowym.

W związku z wyścigiem Tauron Lang Team Race w dniu 14 czerwca wyłączony z ruchu będzie fragment alei Armii Krajowej. Całkowite zamknięcie ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Szczęśliwą i 3 Maja nastąpi w godzinach 07:00-16:00. W godzinach 16:00-17:00 ruch na tym fragmencie będzie sukcesywnie przywracany.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda