Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Skandia MTB Maraton Lang Team

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Skandia MTB Maraton Lang Team

Źródło:  "Biuro prasowe LangTeam" "s24.pl"
Wtorek, 25 maja 2010

Sławomir Pituch powrócił po latach


Sławomir Pituch
Sławomir Pituch
Fot. Biuro prasowe LangTeam
Sławomir Pituch wygrał wyścig na dystansie Medio, podczas trzeciej edycji Skandia Maraton LangTeam w Białowieży. Pochodzący z Bytowa zawodnik - czyli z miejscowości Czesława Langa - nie jest anonimową postacią w kolarskim światku.

Niewiele osób pamięta, że Sławomir Pituch był jednym z najlepszych kolarzy przełajowych młodego pokolenia w Polsce. Trenując w klubie Baszta Bytów odnosił wiele sukcesów w Pucharach Polski, a także na mistrzostwach Polski. Pierwsze sukcesy przyszły pod koniec lat 90-tych, kiedy to jako młody adept kolarstwa, zajął czwarte miejsce, podczas najważniejszej imprezy dla młodzików.

W kolejnych latach, urodzony w 1985 roku zawodnik, nadal czynił postępy. W 2000 roku, jako pierwszoroczny junior młodszy, zajął trzecie miejsce w mistrzostwach Polski w Pile. Rok później w Zielonej Górze wywalczył srebro. W 2003 roku, już jako junior, ponownie był drugi podczas mistrzostw Polski w Złotym Potoku. Pituch wielokrotnie reprezentował również Polskę w zawodach międzynarodowych.

- Miałem pięcioletnią przerwę spowodowaną kontuzją, ale mam zamiar wróci do kolarstwa i się tym bawić. Oczywiście nie mówię tu o zawodowych występach, po prostu kolarstwo to moja pasją i nadal chcę w tym uczestniczyć - powiedział po zawodach w Białowieży Pituch, którego od ubiegłego roku możemy ponownie oglądać na rowerze.

- Wrócić jest bardzo ciężko, gdyż przez tę przerwę trochę przytyłem i te kilogramy trzeba ze sobą wieźć. Myślę, że będzie coraz lepiej, a za rok, dwa będzie bardzo dobrze. W tym sezonie chcę pojechać wszystkie maratony, każdą z edycji Skandia Maraton LangTeam i powalczyć klasyfikacji generalnej. Myślę również o powrocie do kolarstwa przełajowego. Chciałbym się zacząć ścigać od października - dodał reprezentant ekip Corratec.

Szybko można było zauważyć, że Pituch nadal kocha cyclo-cross. W Białowieży wystartował właśnie na rowerze do tej odmiany kolarstwa. - Na rowerze przełajowym rzeczywiście jeździło się szybciej. To był klucz do zwycięstwa w Białowieży, gdyż trasa była płaska oraz bardzo szybka - stwierdził Pituch.

- Na około trzydziestym kilometrze spadł deszcz i był odcinek z błota. Tam postanowiłem zaatakować, gdyż widziałem, że chłopaki się gubią w błocie, a ja miałem tą przewagę, że ścigałem się kiedyś w przełajach. Udało mi się odjechać na solo i dojechać samotnie do mety.

Pituch na dystansie Medio, w klasyfikacji generalnej kategorii M-2 zajmuje 5. miejsce.

Fot. Biuro prasowe LangTeam

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2010-05-25 12:18:11
Dodał: '~T.J.'

kadra

SŁAWKU-kadra przełajowa czeka-w tym roku jedziemy na MŚ. do St. WENDEL k. Frankfurtu/m. i w Bytowie pierwsza seria PP w dniach 16-17 października-PEWNIE NIE WIELU o tym wie-jest kalendarz przełajowy na stronie PZKOL na 21-22 stronie.Pozdrawiam -ISKRA PRZYTOCZNA T.J.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda