Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Skandia MTB Maraton Lang Team

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Skandia MTB Maraton Lang Team

Źródło:  "LangTeam"
Wtorek, 8 marca 2016

LangTeam/Szymon Gruchalski Maratony Lang Team z czterema wyścigami Skandii

(Fot. LangTeam/Szymon Gruchalski)
Cykl maratonów rowerowych MTB organizowanych przez Lang Team zyskuje w tym sezonie nową nazwę – Maratony Rowerowe Lang Team. Zgodnie z kalendarzem, odbędzie się siedem edycji zawodów, w tym cztery edycje Skandia Maraton Lang Team.

Pierwszy wyścig zostanie zorganizowany w Warszawie 16 kwietnia, a zapisy internetowe rozpoczną się w piątek 11 marca.

Ubiegłoroczny cykl Skandia Maraton Lang Team okazał się wielkim sukcesem. W sumie we wszystkich edycjach wystartowało prawie dziesięć tysięcy zawodników. W tym sezonie również mamy siedem edycji, natomiast zmieniamy nazwę cyklu na Maratony Rowerowe Lang Team. W ramach Maratonów rozegrane będą cztery edycje Skandia Maraton Lang Team – w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Dąbrowie Górniczej – powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team – mamy też nowość – niezwykle ciekawy i rozgrywany na bardzo atrakcyjnej trasie BUKOVINA Lang Team Maraton MTB, a także maratony w Krokowej i Kwidzynie – dodaje Lang.

Główne zasady rozgrywania maratonów pozostają niezmienione. Podczas każdej edycji można będzie wybrać jeden z dystansów – Mini (ok. 30 km), Medio (ok. 60 km) lub Grand Fondo (ok. 90 km). Dla najmłodszych przygotowane zostały Parady Rodzinne – kilkukilometrowe dystanse do przejechania samemu lub wspólnie z rodzicami. Wystartować może więc każdy, niezależnie od wieku i prezentowanej formy. Wystarczy mieć rower, kask i oczywiście chęci.

W tym sezonie prowadzone są dwie klasyfikacje generalne. W klasyfikacji generalnej Maratonów Rowerowych Lang Team będą się liczyły punkty zdobyte w najlepszych występach w sześciu edycjach Maratonów Rowerowych. Klasyfikacja generalna Skandia Maraton Lang Team obejmie natomiast najlepsze wyniki w trzech edycjach Skandia Maraton Lang Team. Najlepsi kolarze we wszystkich kategoriach mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Wierzymy, że pomiędzy finansami a sportem istnieją wspólne płaszczyzny - jeśli zależy nam na dobrych efektach potrzebne są systematyczność oraz wytrwałość w dążeniu do celu. Dlatego też bardzo cieszymy się, że kolejny rok z rzędu możemy współpracować z Lang Team przy organizacji maratonów rowerowych – powiedział Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie TU – liczymy na wysoką frekwencję i fantastyczne sportowe emocje.

Tradycyjnie już, do udziału w maratonach można zapisywać się on-line oraz w Biurze Zawodów. Rejestracja zostanie uruchomiona na stronie skandiamaraton.pl oraz na nowej witrynie maratonylangteam.pl. Zapisy internetowe rozpoczną się 11 marca. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach zamieszczonych na powyżej wymienionych stronach.

Kalendarz Maratonów Rowerowych Lang Team 2016:

16 kwietnia, Warszawa – Skandia Maraton Lang Team (1)
7 maja, Kraków – Skandia Maraton Lang Team (2)
21 maja, Gdańsk – Skandia Maraton Lang Team (3)
11 czerwca, Bukowina Tatrzańska – BUKOVINA Lang Team Maraton MTB
30 lipca, Krokowa – Krokowa Lang Team Maraton MTB
17 września, Dąbrowa Górnicza – Skandia Maraton Lang Team (4)
1 października, Kwidzyn – Kwidzyn Maraton Lang Team MTB

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda