Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Skandia MTB Maraton Lang Team

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Skandia MTB Maraton Lang Team

Źródło:  "Lang Team"
Sobota, 27 sierpnia 2016

Lang Team/Szymon Gruchalski Kolarski finisz wakacji w Bytowie

(Fot. Lang Team/Szymon Gruchalski)
W ostatni weekend wakacji warto wziąć przykład z setek kolarzy i zaglądnąć do Bytowa. Na przepięknych kaszubskich terenach odbędzie się ostatni w sezonie wyścig Colnago Lang Team Race.

Jeszcze niedawno wszyscy przeżywaliśmy emocje związane ze startami polskich kolarzy w Rio de Janeiro, a już w niedzielę sami możemy poczuć się jak Rafał Majka albo Katarzyna Niewiadoma i stanąć na starcie wyścigu Colnago Lang Team Race u boku Czesława Langa, Krzysztofa Sujki czy Andrzeja Kaisera. Kaszuby najlepiej odkrywać na rowerze podczas sportowej rywalizacji. Każdy będzie mógł poznać okolice, w których litry potu na treningach wylewał z siebie Czesław Lang na początku swojej kariery, bo Bytów to jego rodzinne okolice. – Znam tu każdy kamień i wzniesienie, więc będę się ogromnie cieszył jazdą i walką na trasie, bo przecież nie startujemy tutaj tylko dla przejażdżki, ale żeby poczuć radość z rywalizacji. Wierzę, że jej nie zabraknie i wszyscy będą się świetnie czuli – zachęca Dyrektor Generalny Lang Team.

Tym razem każdy może wybrać start na dystansie Mini o długości 42 km lub Maxi, gdzie trasa mierzy 73 km. Wbrew pozorom na Kaszubach kolarze mogą spodziewać się interwałowych wzniesień, mogących dać w kość. – Trasa jest zróżnicowana i bardzo malownicza, bo mijamy jeziora, lasy i pagórki. Na dystansie Mini nie powinno być trudności. Na Maxi występują już górki, które na pewno dadzą się we znaki kolarzom – uważa Andrzej Kaiser, który może liczyć na silne wsparcie lokalnych fanów. - Kaszuby są mylące, tu wcale nie jest płasko. Około 25 kilometrów przed metą jest taki fragment trasy z czterema bardzo wymagającymi podjazdami i tam peleton najpewniej się porwie. Może odjechać mała grupka, może ktoś zaatakuje solowo. Sprinterowi ciężko będzie dojechać w czołowej grupie i zafiniszować. Selekcja nastąpi wcześniej – wtóruje mu Czesław Lang.

Najszybsi na trasie mogą liczyć na sporą porcję nagród: stroje kolarskie Quest, produkty energetyczne Vitarade, opony CST, zegarki Festina i akcesoria rowerowe ufundowane przez Harfa-Harryson.

Każdy kto pojawi się w Bytowie na pewno nie będzie żałował. Sportowe emocje, rewelacyjna zabawa i wspaniała atmosfera kolarskiego święta są gwarantowane.

W wyścigu może wziąć udział każdy, kto ma sprawny rower i kask. Zgłosić można się w Biurze Zawodów na stadionie miejskim w Bytowie przy ul. Mickiewicza 13. Będzie ono czynne w sobotę w godz. 17:30 – 19:30 i w niedzielę w godz. 8:00 – 10:30. Start wyścigu odbędzie się o 11:00, a dekoracja zwycięzców o 15:00.

Wakacje najlepiej zakończyć na rowerze w Bytowie!

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

« Powrót do komentarzy
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy
Twój komentarz
Autor Tytuł Treść komentarza


Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda