Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Skandia MTB Maraton Lang Team

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Skandia MTB Maraton Lang Team

Źródło:  "Lang Team"
Sobota, 27 sierpnia 2016

Lang Team/Szymon Gruchalski Kolarski finisz wakacji w Bytowie

(Fot. Lang Team/Szymon Gruchalski)
W ostatni weekend wakacji warto wziąć przykład z setek kolarzy i zaglądnąć do Bytowa. Na przepięknych kaszubskich terenach odbędzie się ostatni w sezonie wyścig Colnago Lang Team Race.

Jeszcze niedawno wszyscy przeżywaliśmy emocje związane ze startami polskich kolarzy w Rio de Janeiro, a już w niedzielę sami możemy poczuć się jak Rafał Majka albo Katarzyna Niewiadoma i stanąć na starcie wyścigu Colnago Lang Team Race u boku Czesława Langa, Krzysztofa Sujki czy Andrzeja Kaisera. Kaszuby najlepiej odkrywać na rowerze podczas sportowej rywalizacji. Każdy będzie mógł poznać okolice, w których litry potu na treningach wylewał z siebie Czesław Lang na początku swojej kariery, bo Bytów to jego rodzinne okolice. – Znam tu każdy kamień i wzniesienie, więc będę się ogromnie cieszył jazdą i walką na trasie, bo przecież nie startujemy tutaj tylko dla przejażdżki, ale żeby poczuć radość z rywalizacji. Wierzę, że jej nie zabraknie i wszyscy będą się świetnie czuli – zachęca Dyrektor Generalny Lang Team.

Tym razem każdy może wybrać start na dystansie Mini o długości 42 km lub Maxi, gdzie trasa mierzy 73 km. Wbrew pozorom na Kaszubach kolarze mogą spodziewać się interwałowych wzniesień, mogących dać w kość. – Trasa jest zróżnicowana i bardzo malownicza, bo mijamy jeziora, lasy i pagórki. Na dystansie Mini nie powinno być trudności. Na Maxi występują już górki, które na pewno dadzą się we znaki kolarzom – uważa Andrzej Kaiser, który może liczyć na silne wsparcie lokalnych fanów. - Kaszuby są mylące, tu wcale nie jest płasko. Około 25 kilometrów przed metą jest taki fragment trasy z czterema bardzo wymagającymi podjazdami i tam peleton najpewniej się porwie. Może odjechać mała grupka, może ktoś zaatakuje solowo. Sprinterowi ciężko będzie dojechać w czołowej grupie i zafiniszować. Selekcja nastąpi wcześniej – wtóruje mu Czesław Lang.

Najszybsi na trasie mogą liczyć na sporą porcję nagród: stroje kolarskie Quest, produkty energetyczne Vitarade, opony CST, zegarki Festina i akcesoria rowerowe ufundowane przez Harfa-Harryson.

Każdy kto pojawi się w Bytowie na pewno nie będzie żałował. Sportowe emocje, rewelacyjna zabawa i wspaniała atmosfera kolarskiego święta są gwarantowane.

W wyścigu może wziąć udział każdy, kto ma sprawny rower i kask. Zgłosić można się w Biurze Zawodów na stadionie miejskim w Bytowie przy ul. Mickiewicza 13. Będzie ono czynne w sobotę w godz. 17:30 – 19:30 i w niedzielę w godz. 8:00 – 10:30. Start wyścigu odbędzie się o 11:00, a dekoracja zwycięzców o 15:00.

Wakacje najlepiej zakończyć na rowerze w Bytowie!

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda