Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "pzkol.pl"
Środa, 27 kwietnia 2016

Kross Racing Team Selfie z gwiazdą - spotkanie z Mają Włoszczowską

(Fot. Kross Racing Team)
W piątek 22.04.2016 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z Mają Włoszczowską, srebrną medalistką igrzysk olimpijskich 2008, mistrzynią świata 2010 oraz wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy w kolarstwie górskim.

Spotkanie zainaugurowało cykl spotkań wybitnych kolarzy z młodzieżą uczącą się, w ramach programu Selfie z Gwiazdą. Program ten to propozycja Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach upowszechniania sportu wśród najmłodszych. Poprzez spotkania ze sportowcami, którzy odnieśli sukcesy w swojej karierze kolarskiej, dzieci i młodzież zachęcana jest do czynnego spędzania czasu wolnego, a także do spróbowania swych sił w rywalizacji sportowej na najwyższym szczeblu, dzięki czemu przybędzie nam sukcesów na arenie międzynarodowej.


W spotkaniu wzięło udział ok. 70 dzieci z klas IV-VI, w tym 2 klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym i dzieci z UKS Kolarstwa Górskiego w Jeleniej Górze. Mistrzyni kolarstwa górskiego przygotowała prezentację dotyczącą jej zmagań jako sportowca. Udzieliła też wielu odpowiedzi na pytania uczniów i rozdała autografy wszystkim uczestnikom spotkania.

- A mówią, że dzieciaki są niegrzeczne, nie chcą się ruszać i tylko siedzą przed komputerem. Młodzież, którą spotkałam w Szkole Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze w ramach cyklu spotkań Ministerstwa Sportu „selfie z gwiazdą” zdecydowanie odczarowuje ten przykry wizerunek. Dzieciaki grzeczne, aktywne, pełne zapału! Jak miło być dla nich inspiracją. Pogadaliśmy o rowerach, podróżach, nauce i o tym, że warto mieć marzenia – mówiła po spotkaniu Maja Włoszczowska.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda