Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "Informacja prasowa"
Piątek, 6 lutego 2015

Informacja prasowa Ruszają zapisy do Bike Maraton 2015

(Fot. Informacja prasowa)
Ruszyły zapisy do kolejnego sezonu Bike Maraton. Do 11 lutego można rezerwować numery startowe z ubiegłego roku. Na głównej stronie www.bikemaraton.com, która została w tym roku odświeżona, można zapoznać się ze wszystkimi informacjami odnośnie tegorocznych wyścigów.

Bike Maraton to najpopularniejszy cykl maratonów MTB w Polsce. Pierwszy wyścig rozegrany został w Piechowicach w lipcu 2001 roku. Od tego czasu Maciej Grabek i jego ekipa zorganizowała ponad 150 dni wyścigowych w różnych zakątkach naszego kraju. W ubiegłym roku w dziesięciu edycjach Bike Maraton wzięło udział ponad 11 tyś. osób, co dało niesamowitą średnią ponad 1100 uczestników na edycji, a podczas inauguracji sezonu w podwrocławskiej gminie Miękinia na starcie stanęło na rowerach prawie 2000 osób.


W tym roku Bike Maraton to 10 wyścigów. W większości są to sprawdzone miejscowości ale pojawia się też wielki powrót po latach – Jelenia Góra. Tradycyjnie sezon 2015 ruszy 18 kwietnia w podwrocławskiej Miękini, gdzie prócz ścigania MTB, będzie można spróbować sił w amatorskim wyścigu szosowym. Kolejne przystanki to sprawdzone edycje: opolskie Zdzieszowice, dolnośląski Wałbrzych i beskidzka Wisła. W czerwcu szykuje się przedłużony weekend – tym razem w Jeleniej Górze, która po kilka latach przerwy wraca na mapę Bike Maraton. W jeleniogórskim Parku Paulinum będą emocje na światowym poziomie.

W sobotę (20 czerwca) staną na starcie „najlepsi z najlepszych” w wyścigu Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race, który uzyskał kategorię HC UCI. Tak wysokiej kategorii nie miał w Polsce jeszcze żaden wyścig MTB! Dzień po rywalizacji zawodowców z tego samego miejsca ruszą uczestnicy V edycji Bike Maraton 2015. W lipcu kolejna skumulowana dawka rowerowych emocji czyli Szklarska Poręba Bike Week. Znany od lat festiwal rowerowy w nowym wydaniu, będą soki do wody, Trial rowerowy, Enduro Maraton, wycieczki rowerowe, rajd gwieździsty. Nie zabraknie również Bike Maratonu (11 lipca) i Szosowego Klasyku (12 lipca). Kolejne miejscowości w kalendarzu to dobrze znane lokalizacje – Bielawa, Myślenice, Polanica-Zdrój i wielki finał w Świeradowie-Zdroju.

Powrót rywalizacji kobiet na „królewski” dystans GIGA to największa zmiana w Regulaminie Bike Maraton 2015. Panie ścigają się tylko w kategorii Elita a pierwsza „5” otrzymuje nagrody finansowe. Panowie również posiadają swoją kategorię ELITA na dystansie GIGA, na podobnych zasadach jak w roku ubiegłym, z tą różnicą że ich wyniki nie będą brane do innych kategorii wiekowych poza kategorią ELITA. Nową klasyfikację będą miały drużyny – do „drużynówki” OPEN będą zaliczane cztery najlepsze wyniki punktowe czterech najlepszych zawodników teamu, bez podziału na kategorie wiekowe, a punkty będą liczone od zwycięzców dystansów OPEN mężczyzn i kobiet. Pozostałe klasyfikacje drużynowe (Sportowa, Muszkieterów, Młodzieżowa i Rodzinna) pozostają bez zmian.

Kalendarz imprez Bike Maraton 2015:

Miękinia – 18 kwietnia
Zdzieszowice – 9 maja
Wałbrzych – 23 maja
Wisła – 13 czerwca
Jelenia Góra – 21 czerwca (niedziela)
Szklarska Poręba – 11 lipca
Bielawa – 25 lipca
Myślenice – 22 sierpnia
Polanica Zdrój – 19 września
Świeradów Zdrój – 3 października

Szosowe Klasyki 2015:

Miękinia – 19 kwietnia
Szklarska Poręba – 12 lipca
Jelenia Góra – 13 września

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda