Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "Informacja prasowa"
Poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Puchar Polski MTB XCO PP MTB XCO na ostatniej prostej

(Fot. Puchar Polski MTB XCO)
Na przedostatniej w tym roku 7. edycji Pucharu Polski MTB XCO z bardzo dobrej strony pokazała się Anna Szafraniec-Rutkiewicz (Kross Racing Team), która pewnie wygrała swój wyścig oraz Albert Głowa (KCP Elzat Bieniasz Bike Team), jadący po zasłużone zwycięstwo w piekielnym upale.

30 sierpnia na stoku narciarskim w Lublinie obok Hali Globus odbyła się kolejna, 7. edycja Pucharu Polski MTB XCO rozgrywana w ramach ETI BikeFest Lublin – Lubelski Festiwal Rowerowy. W kategoriach młodzieżowych pewnie wygrał wśród juniorów młodszych Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów), a w juniorkach do końca walczyła Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych), wygrywając z drugą zawodniczką o 17 sekund.


Teatr jednego aktora i jednej aktorki miał miejsce w przypadku wyścigu juniorów oraz elity kobiet. Marceli Bogusławski (MTB Silesia Rybnik) z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę, by na mecie zameldować się samotnie z ponad 1,5 minutowym zapasem. Z kolei wśród pań bezkonkurencyjna była Anna Szafraniec-Rutkiewcz (Kross Racing Team), która powraca do ścigania po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. W juniorkach wygrała Gabriela Wojtyła (Goodman Zator).

Emocjonująco zapowiadał się wyścig elity mężczyzn, gdzie na starcie pojawiła się czołówka polskiego MTB cross-country. Panowie wystartowali jako ostatnia grupa i mieli do przejechania 8 rund w morderczym, blisko 35-stopniowym upale na trasie, która była praktycznie w 100% odsłonięta, bardzo interwałowa, przez co wymagająca. Pierwsze okrążenie wystrzelił jak z procy zawodnik Kross Racing Team, Kornel Osicki, który zbudował sobie przewagę. Jednak nie wytrzymał narzuconego tempa, popełnił także błąd na zjeździe po pniu, który kosztował go utratę płynności jazdy, a w konsekwencji problemów zdrowotnych wycofał się dalszej rywalizacji. Do ataku zaraz przystąpił jadący na drugiej pozycji Patryk Kaczmarczyk z wrocławskiej drużyny Mitutoyo DEMA PWR Team. Przez 4 rundy oderwał się on razem z Albertem Głową (KCP Elzat Bieniasz Bike Team) i stoczyli pasjonujący pojedynek. Specyfika trasy umożliwiają kibicom obserwowanie praktycznie całej rywalizacji z jednego miejsca, ale miało to też dołujące konsekwencje dla zawodników, którzy wiedzieli jak daleko są ich rywale. Za plecami tej dwójki toczyła się ciekawa walka o dalsze pozycje. Słabnący aktualny lider Pucharu Polski MTB, Maciej Jeziorski oraz zwycięzca poprzedniej edycji Krzysztof Łukasik i młody utalentowany zawodnik Jakub Zamroźniak, musieli uznać wyższość jakże doświadczonego, ale skutecznego Radosława Rękawka. Ten pewnie zmierzał do mety po 3 miejsce, pokonując wielu mocnych rywali, którzy nie wytrzymali tempa wyścigu w tym morderczym upale.

Przebieg rywalizacji wyścigu elity mężczyzn był bardzo ciekawy jeśli chodzi o prowadzącą dwójkę. Patryk Kaczmarczyk nie wytrzymał jednak narzuconego sobie tempa i po 4 rundach na prowadzenie wyszedł Albert Głowa, który pewnie powiększał swoją przewagę z okrążenia na okrążenie dojeżdżając jako zwycięzca wyścigu do mety, notując najlepsze osiągniecie w sezonie. Drugi do mety dojechał Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo DEMA PWR Team), dla którego jest to także najlepszy wynik w tym sezonie w pucharze. Trzeci zameldował się Radosław Rękawek (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn).

Organizator zawodów w Lublinie, przewidział także wyścigi dla młodszych kategorii wiekowych, dzieci oraz wyścig familijny dla par rodzic-dziecko, który przyciągnął na start dodatkowe osoby.

Polski zbliża się nieubłaganie do końca i była to przedostatnia szansa do poprawy swoich wyników w klasyfikacji generalnej. Aktualnie w kategorii elita mężczyzn prowadzi Maciej Jeziorski, a w elicie kobiet Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych).

Wielki finał Pucharu Polski MTB XCO 2015 odbędzie się już 5 września (sobota) w Głuchołazach. Emocjonująco zapowiadają się zwłaszcza wyścigi w kategoriach pucharowych, gdzie do końca będzie trwała walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Oprócz wyścigów dla zawodników licencjonowanych, przygotowano także sporo atrakcji dla amatorów, którzy również mogą zmierzyć się z trasą w swoim wyścigu, a organizator przewidział imprezy towarzyszące dla wszystkich.

Kamil Dziedzic

Wyniki #7 edycji Pucharu Polski MTB XCO - Lublin (30.08.2015):

kat. ELITA mężczyzn OPEN
1. GŁOWA ALBERT (KCP ELZAT Bieniasz Bike Team) 1:24:31
2. KACZMARCZYK PATYK (MITUTOYO DEMA PWR Team) + 1:42
3. RĘKAWEK RADOSŁAW (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn) + 2:50
4. ZAMROŹNIAK JAKUB (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM) + 4:28
5. JEZIORSKI MACIEJ + 5:50

kat. U-23 mężczyzn
1. ZAMROŹNIAK Jakub (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM)
2. ŁUKASIK Krzysztof (WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI)
3. PIHULAK Mateusz (MTB SILESIA Rybnik)

kat. ELITA kobiet OPEN
1. SZAFRANIEC-RUTKIEWICZ Anna (KROSS RACING TEAM) 1:13:06
2. PODGÓRSKA Aleksandra (KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH) + 05:27
3. MALINKIEWICZ Rita (UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR) + 11:29
4. BAL Agnieszka (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA) - 1 okr.
5. WESOŁOWSKA Marta (MITUTOYO DEMA PWR Team) - 1 okr.

kat. U-23 kobiet
1. PODGÓRSKA Aleksandra (KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH)
2. MALINKIEWICZ Rita (UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR)
3. BAL Agnieszka (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA)

kat. junior
1. BOGUSŁAWSKI Marceli (MTB SILESIA RYBNIK) 1:04:20
2. HUDYKA Wiktor (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM) + 1:38
3. TOPÓR Michał (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM) + 2:45
4. BUDZIŃSKI Tomasz (LKK LUKS SŁAWNO) + 3:08
5. OSTASZEWSKI Karol (PROLOG JABŁONNA) + 3:29
kat. juniorka
1. WOJŁTYŁA Gabriela UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR 0:54:15

kat. junior młodszy
1. NOWAK Stanisław (LKS ISKRA GŁOGOCZÓW) 42:46
2. ŻUR Jarosław (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA) + 0:54
3. MIREK Arkadiusz (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM) + 1:41
4. HUDYKA Albert (KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM) + 2:57
5. BIEDROŃCZYK Maciej (KS LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA) + 4:17

kat. juniorka młodsza
1. JERUZALSKA Natalia (KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH) 27:55
2. SZPOCIŃSKA Agnieszka (LKK LUKS SŁAWNO) + 0:17
2. WŁOCH Karolina (UKS SOKÓŁ GOODMAN ZATOR) + 1:33
4. SAPIEJA Ewa (LKK LUKS SŁAWNO) + 6:46

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda