Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Poland Bike

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Poland Bike

Źródło:  "informacja prasowa"
Wtorek, 13 lipca 2010

Drużyny na medal


Fot. Poland Bike
Rekord frekwencji padł w Urlach! 27 ekip rywalizowało w III Drużynowych Mistrzostwach Polski Amatorów MTB. To aż o 11 więcej zespołów niż przed rokiem.

- Jazda drużynowa na czas to niezwykle efektowna i widowiskowa konkurencja - mówił pomysłodawca zawodów, organizator Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. 3-4 osobowe ekipy startowały w 60-sekundowych odstępach. Rywalizacja w czterech kategoriach: kobiety open oraz trzech męskich (juniorzy do 18 lat, elita 18-40 lat i masters powyżej 40 lat).


W Urlach koło Jadowa została wyznaczona runda licząca 25 km. Taki właśnie dystans miały do pokonania drużyny kobiet, juniorów i masters. Natomiast elita mężczyzn ścigała się na trasie 50 km (dwie rundy po 25 km). W tej kategorii nie było mocnych na MBIKE Team Marathon (Paweł Baranek, Ireneusz Gruszczyński i Arkadiusz Oleszkiewicz), który drugi raz z rzędu został drużynowym mistrzem Polski. - Cieszymy się ze zwycięstwa. Bardzo zależało nam na obronie tytułu mistrzowskiego. Recepta na sukces? Równa, zespołowa jazda. Zmiany i współpraca na trasie. W tej konkurencji to podstawa - mówili zgodnie na mecie kolarze MBIKE Team Marathon. Drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem, dla Subaru Trek Gdynia (Łukasz Derheld, Maciej Siedlecki, Paweł Maszota i Wojciech Gruk), a trzecie dla Prodent Miód Kozacki Jakoob Cycles (Jakub Wolcendorf, Artur Kozak i Jarosław Roszkowski).

Wśród kobiet zwyciężył zespół Prodent Sklep Rowerowy MBIKE (Marta Bazańska, Justyna Dzięcioł, Magdalena Dąbrowska i Dorota Jędrzejewska). Na drugim miejscu drużyna BSA (Magdalena Karwat, Agnieszka Zych, Kamila Gałązka i Urszula Waś), a na trzecim - Świat Rowerów Racing Team (Ewa Duda, Joanna Kur, Bogna Kordowicz i Beata Moćko).

W gronie juniorów triumfowała ekipa BSA (Mateusz Kąkolewski, Michał Brauliński, Dawid Koperwas i Dominik Surowiecki). Drugie miejsce zajął Huragan Wertepowiec Team (Kamil Jaczewski, Adrian Rudziński, Kamil Zawistowski i Michał Bartoszewski), a trzecie - Team Meran Otwock (Jakub Stępniak, Karol Stępniak i Karol Sidor).

Najlepszą drużyną w kategorii masters został Intra Max Medicum (Krzysztof Kaczyński, Paweł Drab, Witold Woźniak i Stanisław Bogdański). Na drugim miejscu uplasował się Kliwer Bike Team (Mirosław Kowalski, Sławomir Bestry, Leszek Wójcik i Aleksander Turowicz), a na trzecim - Team Meran Otwock (Stanisław Kołowiecki, Krzysztof Bogusz i Jerzy Wierzbicki). Zwycięskie zespoły podczas dekoracji otrzymały m.in. prestiżowe koszulki mistrzów Polski 2010. Obszerna relacja z III DMP Amatorów MTB w Urlach w Magazynie Rowerowym Poland Bike w TVP Warszawa w piątek (16 lipca) o godz. 19.10 i sobotę (17 lipca) o godz. 8.15.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda