Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "LangTeam"
Czwartek, 6 listopada 2014

LangTeam Podsumowanie Skandia Maraton Lang Team 2014

(Fot. LangTeam)
Piękna sceneria, znakomici goście i fantastyczna atmosfera - w Krakowie podsumowano tegoroczną edycję Skandia Maraton Lang Team.

Uroczyste podsumowanie Skandia Maraton Lang Team odbyło się w Krakowie, w nowoczesnym centrum kongresowym ICE Kraków. W spotkaniu wzięli udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Prezes Zarządu Skandia Życie Paweł Ziemba oraz Dyrektor Generalny Lang Team Czesław Lang. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele sponsorów, partnerów medialnych, a także środowiska kolarskiego, między innymi Anna Szafraniec-Rutkiewicz i Marek Rutkiewicz (świeżo upieczone kolarskie małżeństwo) oraz trener Zbigniew Klęk.


Podczas podsumowania Czesław Lang i Paweł Ziemba wręczyli prezydentowi Majchrowskiemu pamiątkową koszulkę Skandia Maraton Lang Team.

Kraków to szczególne miejsce na kolarskiej mapie. W tym roku krakowska edycja imprezy okazała się rekordowa - udział wzięło ponad półtora tysiąca osób. - Kraków stawia na sport dla mieszkańców. To tworzy wizerunek nowoczesnego Krakowa, miasta młodego duchem i atrakcyjnego dla wszystkich – powiedział prezydent Majchrowski.

- Dostrzegamy rosnącą popularność kolarstwa. W Skandia Maraton Lang Team ludzie doceniają organizację przeniesioną z Tour de Pologne – dodał Czesław Lang.

Z rozwoju imprezy cieszy się także Paweł Ziemba. - Zależy nam na tym, żeby pokazywać ludziom jak w ciekawy i aktywny sposób można spędzać wolny czas. Zależy nam na angażowaniu całych rodzin, dla których to idealna okazja do wspólnego relaksu – mówił prezes Skandii.

W tym roku w ramach Skandia Maraton Lang Team odbyła się także pierwsza edycja akcji charytatywnej Pozytywne Obroty. W każdym miasteczku zawodów znajdowały się strefy kibica wyposażone w specjalne trenażery, na których goście mogli "nakręcać" Pozytywne Obroty. Dystans pokonany w ramach każdego z etapów przez uczestników maratonu oraz przejechany przez kibiców na trenażerach, był przeliczany na pieniądze, za które organizatorzy kupili 78 rowerów dla podopiecznych domów dziecka.

Większość rowerów trafiła do placówek już wcześniej, natomiast w Krakowie 9 rowerów odebrała pani Monika Sosińska z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Przystań w Dąbrowie Górniczej, a 8 otrzymało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, które odebrała dyrektor Ewa Czeszejko. Dodatkowo, Kraków - jako miasto, które "nakręciło" największą liczbę kilometrów - otrzymało bonus w postaci podwójnej liczby rowerów. Dodatkowe czternaście otrzymało Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych "Parkowa" i dyrektor Jarosław Chodorowski.

LangTeam (Fot. LangTeam)


Miasto Kraków, Skandia i Lang Team przygotowały niespodziankę w postaci 10 rowerów dla WLKS Krakus Swoszowice, macierzystego klubu Rafała Majki. Rowery te staną się wyposażeniem miasteczka komunikacyjnego i posłużą do nauki bezpiecznej jazdy. Rowery odebrał wspaniały trener Zbigniew Klęk oraz prezes klubu Jacek Koziarowski.

Tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team towarzyszył konkurs Camera Maraton. Uczestnicy wyścigów mieli za zadanie nakręcić krótki film najciekawiej oddający atmosferę na trasie. Najwyżej oceniony został film Sabiny Rogowskiej i to ona zdobyła nagrodę główną - samochód Jeep Compass, który odebrała podczas krakowskiej uroczystości.

W przyszłym roku Skandia Maraton Lang Team również odbędzie się w siedmiu miejscowościach. We wstępnym kalendarzu znajdują się następujące edycje: Warszawa (25.04), Kraków (16.05), Gdańsk (13.06), Krokowa (04.07), Dąbrowa Górnicza (19.09), Kwidzyn (03.10). Obecnie trwają rozmowy z kilkoma chętnymi w sprawie ostatniego miejsca w kalendarzu.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda