Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "s24.pl"
Wtorek, 24 marca 2015

Marek Konwa Pierwsze podium Marka Konwy w sezonie

(Fot. Marek Konwa)
Pierwsze zawody MTB Marka Konwy w tym sezonie już za nim. Polski zawodnik zajął trzecie miejsce w kat. elita mężczyzn w Copa Catalana XCO2.

- Pierwsze zawody MTB w tym sezonie już za mną, odbyły się minionego weekendu w Barcelonie - Copa Catalana XCO2. Po dwóch tygodniach zgrupowania w Gironie oraz mocniejszych treningów, był już najwyższy czas żeby sprawdzić nogę. Pogoda w ostatnich dniach nie była podobna do tej hiszpańskiej, chyba bardziej bym rzekł, że do polskiej, bo padał deszcz oraz wiał chyba halny. Na szczęście na same zawody się wypogodziło, trasa trochę obeschła, a temperatura oscylowała w granicach 18 stopni Celsjusza - relacjonuje Konwa.


- Runda była interwałowa z kilkoma dłuższymi podjazdami oraz ze sporą ilością asfaltu, gdzie nieźle wiało. Na starcie nie było ścisłej światowej czołówki, ale można było ścigać się z aktualnym mistrzem świata Julienem Absalonem oraz szalonymi Hiszpanami i Włochami. Od samego startu jechałem z przodu tracąc kilka sekund do prowadzących, czułem się dobrze cały wyścig, co mnie bardzo cieszy, bo to dopiero pierwsze zawody!

- W końcówce wyścigu trochę się namieszało z powodu defektów, czy upadków. Bardzo dobrze jechał też Bartłomiej Wawak, który ostatecznie przyjechał pozycję przede mną, ale będąc zawodnikiem U-23 miał osobną klasyfikację. Więc ja uplasowałem się na 3. miejscu w elicie, zamykając podium z czego jestem bardzo zadowolony :-)

- Nowy rower oraz cały sprzęt spisał się świetnie, za tydzień już kolejny test tym razem w Austrii na Camptal Classic XCO1, gdzie na pewno zjedzie się cała czołówka żeby walczyć o cenne punkty do kwalifikacji olimpijskich. Dziękuje bardzo wszystkim sponsorom, na których mogę liczyć w tym roku! - zakończył Marek Konwa.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda