Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» MTB Marathon

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > MTB Marathon

Źródło:  "s24.pl"
Piątek, 6 czerwca 2008

Powerade MTB Marathon#4:

Najciekawszy maraton sezonu!


Trzy serie maratonów: Powerade MTB Marathon, międzynarodowa Marathon Man Europe i czeska Kolo Pro Zivot. Zawodnicy z kilku krajów Europy. Prawdopodobnie najlepsza trasa w Polsce: szczyt Wielkiej Sowy, sztolnie podziemnego miasta Osówka i znakomite singletracki w Górach Suchych. Czwarta eliminacja MTB Marathon zapowiada się jako najciekawsze zawody sezonu!

Fot. Powerade MTB Marathon

Od początku sezonu Głuszyca zapowiadana jest jako jeden z głównych punktów serii Powerade MTB Marathon. Będzie to impreza pod wieloma względami wyjątkowa. Po pierwsze będzie ona zaliczana do trzech serii maratonów. Oprócz zawodników startujących w MTB Marathon do Głuszycy przyjadą Czesi, dla których będzie to kolejna w sezonie eliminacja popularnego cyklu Kolo Pro Zivot. Oprócz nich pojawią się także Austriacy i Niemcy oraz zawodnicy z innych krajów regionu, dla których będzie to drugi start z cyklu Marathon Man Europe. W jego skład wchodzą również czeski Malevil Cup, Austriacki Salzkammergut Trophy oraz niemiecki Erzgebirgs Bike Marathon.


Fot. Powerade MTB Marathon

Dodatkowo impreza w Głuszycy inauguruje prestiżową ligę "Top 5", czyli maratony, których najwyższy punkt przebiega powyżej 1000m n.p.m. Tym razem będzie to Wielka Sowa (1015m n.p.m.). Na najwyższy szczyt Gór Swoich, ozdobiony charakterystyczną wieżą widokową, wjadą uczestnicy dystansów Mega (ok. 54km) i Giga (84km i ponad 3000m przewyższenia!). Na tych, którzy nie zdecydują się zmierzyć z Wielką Sową przygotowano dystans Mini (24km). Wszyscy ci, którzy ukończą dystans Mega lub Giga i wjadą powyżej 1000m, wezmą udział w losowaniu roweru Kross Level A6.

Wjazd na najwyższy punkt maratonu będzie również swojego rodzaju premią górską. U podnóża i na szczycie zostaną ustawione punkty pomiaru czasu. Zawodnicy, którzy najszybciej pokonają podjazd na Wielką Sowę zostaną nagrodzeni cennymi nagrodami. Dla pozostałych będzie to ciekawa forma porównania możliwości między sobą i najlepszymi maratończykami.

Szlaki głuszyckiej "Strefy MTB" były już kilkukrotnie testowane przez maratończyków, podczas wyścigów etapowych Bike Challenge oraz ubiegłorocznego MTB Marathonu. W tym sezonie organizatorzy postanowili wycisnąć z tego rejonu wszystko co najlepsze i ułożyć wzorcową a zarazem spektakularną trasę. Taką, która może równać się, lub nawet przewyższać pod wieloma względami maratony alpejskie. Znajdą się na niej zarówno wielokilometrowe podjazdy po szutrze, techniczne singletracki, szybkie, kamieniste zjazdy a także coś dla miłośników przygody - przejazd sztolniami kompleksu Osówka. Trasa jest ułożona tak, by zapewnić zawodnikom maksimum wrażeń a równocześnie by była przejezdna przy każdej pogodzie. Główną trudnością będzie duże przewyższenie, do którego pokonania będzie można dobrać swoje własne tempo.

Fot. Powerade MTB Marathon

Powerade MTB Marathon kontynuuje wyznaczanie nowych standardów. Wzorem poprzedniej eliminacji w Bardzie zawodnicy przed startem będą deklarowali dystans, który planują przejechać. Dla zwiększenia komfortu rywalizacji i umożliwienia wszystkim ukończenia maratonu, startujący na dystansie Giga ruszą na trasę o godzinie 10.00. Zawodnicy z Mega i Mini pojadą godzinę po nich, czyli o godz. 11.00. Limitem obowiązującym uczestników jest godz. 19.00, kiedy to zamykana będzie meta. Choć najszybsi powinni zmieścić się w czterech godzinach, słabsi zawodnicy mają aż dziewięć godzin na pokonanie maratonu.

Nowością będą aż cztery punkty pomiaru czasu na trasie. Kolejne międzyczasy kibice będą mogli śledzić na żywo w Internecie na stronie Sportchallenge.pl. Tradycyjnie już każdy z maratończyków po minięciu linii mety otrzyma SMS z uzyskanym przez siebie rezultatem.

Fot. Powerade MTB Marathon

Powerade MTB Marathon to jedna z najważniejszych serii maratonów rowerowych w kraju. Podczas organizowanych przez firmę G&G Promotion imprez rokrocznie rywalizują czołowi polscy kolarze górscy a swoją pasję realizują tysiące amatorów. W sezonie 2008 na cykl Powerade MTB Marathon składa się 9 eliminacji a do klasyfikacji generalnej zaliczanych jest pięć najlepszych rezultatów. Sponsorami nagród przyznawanych najlepszym zawodnikom oraz losowanych wśród wszystkich, którzy ukończą zmagania są m.in. firmy Specialized, DT Swiss, XBOX 360, Velo, Garmin, Fulcrum, No Flat’s, Camelbak, Thule, Kross i wiele innych. Łączna wartość nagród to 317,500PLN. W czasie zawodów w miasteczku sportowym swoje stoiska zaprezentują przedstawiciele sprzętu sportowego a poczynania maratończyków będzie można śledzić dzięki nowatorskiemu systemowi Uni-Net. Elektroniczny pomiar czasu przeprowadzi firma Sportchallenge.

Program zawodów:

Dzień I - (13.06.2008, piątek)
godz. 14.00 - 22.00 - zapisy w Biurze Zawodów
godz. 15.00 - zapoznanie z trasą maratonu

Dzień II - (14.06.2008, sobota)
godz. 9.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych dystansu Giga
godz. 10.00 - start dystansu Giga
godz. 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych dystansów Mini i Mega
godz. 11.00 - 11.30 - start dystansów Mini i Mega
godz. 11.30 - 15.00 - imprezy towarzyszące dla kibiców
godz. 19.00 - zamknięcie trasy Powerade® MTB Marathon 2008 na wszystkich dystansach
godz. 17.30 - 18.30 uroczysta dekoracja oraz losowanie nagród

INFORMACJE O MARATONIE:
Data:sobota, 14.06.2008 r.
Start:11:00 / 11:00 / 10:00
Dystans:24 km / 54 km / 86 km
Przewyższenia:640 m / 1120 m / 3400 m
Track GPS:BikeBrother.com
Najwyższy punkt:1015 m n.p.m.
Trudność (1 - 6):4
Charakterystyka: Maraton z największymi przewyższeniami w Polsce (dystans GIGA 100) - wyścig dla wytrawnych znawców MTB. Trasa nie wymaga specjalnych umiejętności technicznych (poza kultowym zjazdem z Wielkiej Sowy), wskazane odpowiednie przygotowanie kondycyjne; podjazdy w większości dość szerokimi szutrami, czasami o dużym nachyleniu. Impreza zaliczana do trzech serii maratonów MTB: Marathon Man Europe, Kolo pro ®ivot (Czechy), Powerade MTB Marathon - spodziewana duża ilość zawodników zza granicy.
Zalecane ogumienie: sprawdzony, dobry protektor
Bufety:1 / 3 / 4
Biuro zawodów: Ośrodek narciarski w Łomnicy
Godz. pracy:
piątek 13.06.2008 od 14.00 do 22.00
sobota 14.06.2008 od 07.00 do 08.30 dla dystansu Giga oraz do 10.00 pozostałe dystanse Noclegi:www.gluszyca.pl

Więcej informacji oraz regulamin imprezy na www.mtbmarathon.com
Formularz zgłoszeniowy oraz lista startowa www.sportchallenge.pl

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-06 14:31:00
Dodał: '~Anonim'

Cena

Wszystko ok tylko wpisowe zbyt wyrafinowane :-)

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-06 17:05:14
Dodał: '~kto'

he he

start w zawodach nie jest obowiązkowy

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-07 15:59:15
Dodał: '~bikers'

Odp: Najciekawszy maraton sezonu!

nie jest obowiązkowy ale niekoniecznie powinien być tylko dla bogaczy.Uważam że maratony powstały po to by amatorzy mogli poczuć smak kolarstwa cieszyć się z jazdy na rowerze po pięknych zakątkach polski, podejmować walkę na tyle na ile jest to możliwe.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-07 18:00:06
Dodał: '~Marcin_wega'

Szukajmy winnych

Organizator jest uczciwy - albo decydujesz się na udział i płacisz, albo nie, bo to jest impreza komercyjna. Jest w Polsce taka organizacja PZKol - która dostaje pieniądze podatników na promocje kolarstwa, czyli także na organizowanie wyścigów niekomercyjnych.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-07 19:34:12
Dodał: '~me'

wega a Ty znów swoje

nie wiem czy wiesz ale mało kto w maratonowym świecie ma ochote wiązać się z PZKOLem ale Ty zawsze mussiz wtracic gdzies ten PZKOL daj juz spokoj wszyscy wiemy ze nie lubisz piatka, nie lubisz walkiewicza i instytucji jaka jest pzkol to juz nude wiec skoncz!!

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-07 23:52:42
Dodał: '~kibic'

Wega kompromitacja, za kompromitacją

PZKol otrzymuje kasę z ministerstwa, ale nie na promocję mój drogi tylko na przygotowania kadry w konkurencjach olimpijskich. Jakbyś się interesował tym naprawdę to byś wiedział jak ministerstwo finansuje Związki i na co daje dokładnie kasę, z której dokładnie trzeba się rozliczać.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-08 12:05:22
Dodał: '~Anonim'

racja

Masz rację. PZKol otrzymuje pieniądze z Ministerstwa na ściśle określone zadania. Wega to wyjątkowo niedouczony baran.

Ocena: 0

Dodano: 2008-06-07 20:28:09
Dodał: '~kozz'

ślepota

bikers, najpierw sprawdź wysokość wpisowego, potem głęboko się zastanów, kilka razy przeanalizuj swój komentarz i dopiero go wyślij ...
aktualna opłata startowa to 65,57 zł (+ VAT)

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda