Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» MTB Marathon

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > MTB Marathon

Źródło:  "s24.pl"
Poniedziałek, 21 lipca 2008

Powerade MTB Marathon #6:

Halejak pod Śnieżnikiem


"Alpejski maraton w miniaturze" zafundowali tym razem organizatorzy Powerade MTB Marathon. Piękne okolice Masywu Śnieżnika były scenerią szybkiego, górskiego wyścigu. Rywalizację zdominowali zawodnicy DHL-Author. Linię mety pierwszy minął Wojciech Halejak przed Andrzejem Kaiserem i Bartoszem Janowskim.

Fot. Powerade MTB Marathon

Międzygórze zadebiutowało jako miejscowość goszcząca maratończyków. Tereny wokół Śnieżnika były już jednak testowane podczas ubiegłorocznego wyścigu etapowego Bike Challenge. Okolicznymi szlakami zawodnicy przejadą już za tydzień podczas kolejnej edycji tej imprezy. Malownicza zabudowa, piękne góry oraz sieć znakomitych do jazdy rowerem górskim szutrowych dróg to wyznaczniki tego rejonu. Maraton w Międzygórzu to przypomnienie klasycznych tras w rodzaju Świeradowa czy Polanicy, ale w skali makro. Dystanse Mega i Giga wjeżdżały na ponad 1200m, gdzie pod szczytem Śnieżnika umiejscowiony był najwyższy punkt maratonu. Co ważne, mimo sporego przewyższenia i dystansu całość mogli pokonać bez zsiadania z roweru nawet mniej wprawni maratończycy.


Od samego startu na czele znajdowali się zawodnicy grupy DHL-Author. Kaiser, Halejak i Janowski systematycznie odjeżdżali rywalom, zdobywając przewagę na kolejnych podjazdach. Na czele dość długo znajdowała się szóstka zawodników. Trzech kolarzy DHL-Author, Radosław Rękawek z Kross Racing Team oraz Roman Pietruszka i Alex Dorożała z Vitesse Bergamont bikeWorld.pl. Za nimi, w nieco większej odległości jechali kolejni zawodnicy. Szybkie i łatwe technicznie szutrowe szlaki sprawiały, że niemal w każdej części stawki zawodnicy tworzyli mniejsze lub większe grupki i jadąc razem pokonywali kolejne kilometry. Z rywalizacji wykluczały ich często defekty, liczne progi odwadniające oraz ostre kamienie powodowały problemy z oponami. Doświadczył tego m.in. Andrzej Kaiser, który dwukrotnie musiał zmagać się z defektem ogumienia. Raz zdołał dołączyć do czołówki, ale za drugim razem już nie zdążył i tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem. Wśród pań, po raz kolejny w tym sezonie, bezkonkurencyjna była Ewelina Ortyl z Twomark Cannondale.

Na dystansie Mega po raz drugi z rzędu triumfował Marek Konwa. Junior z Vitesse Bergamont bikeWorld.pl pokonał Jakuba Osucha z Victorii Jarocin uciekając mu na najdłuższym podjeździe maratonu prowadzącym na śnieżnik. Tak jak dwa tygodnie temu w Szczawnicy, tak i tym razem przewaga Konwy była bardzo wyraźna, trzeba jednak pamiętać, że jest to zawodnik, który choć ciągle bardzo młody, z powodzeniem rywalizuje w xc i przełajach na arenie międzynarodowej. W kategorii kobiet większych problemów z pokonaniem konkurencji nie miała Maja Włoszczowska (Halls), która pokonała Adelę Boudikovą (Sportchallenge.cz) o blisko pół godziny. Nic w tym jednak dziwnego - Maja, która razem z Olą Dawidowicz przyjechała do Międzygórza, jest w końcowej fazie przygotowań do Igrzysk w Pekinie a dystans Mega ukończyła na... 10 pozycji open, pozostawiając w tyle blisko 200 mężczyzn.

Fot. Powerade MTB Marathon

Maraton w Międzygórzu był jedną z najlepszych imprez tego typu zorganizowanych w tym roku. Klasyczna trasa nawiązująca swoim charakterem do maratonów alpejskich łączyła w sobie "przejezdność" i spory stopień trudności dzięki dystansowi i przewyższeniu. Mimo bardzo wysokich prędkości rozwijanych na zjazdach praktycznie obyło się bez wypadków. W kluczowych, niebezpiecznych miejscach ograniczano szybkość zawodników poprzez ustawienie prostych szykan. Wysoki poziom sportowy, odpowiedni stopień trudności trasy, znakomita organizacja oraz piękna okolica sprawiły, że była to impreza niemal kompletna. Nie dopisała jedynie frekwencja. Miejmy nadzieję, że zachęceni wrażeniami z Międzygórza maratończycy chętniej przyjadą na kolejną eliminację Powerade MTB Marathon, która rozegrana zostanie 09.08.2008 w Istebnej. Będzie to kolejny maraton zaliczany do serii Top5, gdzie zawodnicy wjadą na wysokość ponad 1000mnpm. Jak podczas wszystkich imprez tego cyklu wśród uczestników, którzy ukończą dystans z najwyższym punktem maratonu rozlosowaną zostaną cenne nagrody, w tym rower Kross Level A6.

 Wyniki
  Giga open
 1. Wojciech Halejak (DHL-AUTHOR)         3:42:03
 2. Andrzej Kaiser (DHL-AUTHOR)          3:42:47
 3. Bartosz Janowski (DHL-AUTHOR)         3:42:47
 4. Radosław Rękawek (Kross Racing Team)      3:44:01
 5. Roman Pietruszka (Vitesse Bergamont)      3:47:35
 6. Aleksander Dorożała (Vitesse Bergamont)    3:47:38
 7. Mirosław Borycki (TWOMARK Cannondale)     4:00:59
 8. Sławomir Wojciechowski (TREK Gdynia)      4:01:29
 9. Remigiusz Ciok (Vitesse Bergamont)       4:01:52
10. Jan VanousTesuti (Sport Żamberk)        4:04:42
  Mega open
 1. Marek Konwa (Vitesse Bergamont)        2:39:51
 2. Jakub Osuch (VICTORIA JAROCIN)         2:44:02
 3. Łukasz Pihulak (ŻARY MTB TEAM)         2:44:31
 4. Przemysław Ebertowski (TREK Gdynia)      2:46:44
 5. Kamil Mazurek (Xerox Team)           2:48:49
 6. Grzegorz Tomasiak (Plannja Racing Team)    2:49:14
 7. Tomasz Japonek (TWOMARK Cannondale)      2:50:54
 8. Piotr Kurczab (MKS JAworzyna Śląska)      2:59:11
 9. Jerzy Stręk (JOE COX TEAM)           2:59:12
10. Maja Włoszczowska (Halls Pro MTB Team)     3:00:13
  Mini open
 1. Paweł Wojczal (LKS Trasa Zielona Góra)     1:04:54
 2. Marek Alchimowicz (Dobry Rower MTB Team)    1:05:14
 3. Marcin Kawalec (Wrocławski Klub Kolarski)   1:05:53
 4. Patryk Gruszka (KELLYS TEAM)          1:07:05
 5. Łukasz Rutkowski (KKZK ZEM, WINTERPOL)     1:10:32
 6. Paula Gorycka (Halls Pro MTB Team)       1:11:38
 7. Miłosz Łojko (KKZK ZEM, WINTERPOL)       1:14:09
 8. Wojtek Bochenek (ŻARY MTB TEAM)        1:14:12
 9. Aleksandra Dawidowicz (Halls Pro MTB Team)   1:14:24
10. Paweł Grześkowiak (PANOPA LOGISTIK POLSKA)   1:17:21

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda