Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "pzkol.pl"
Sobota, 2 lipca 2016

Kross Racing Team MŚ MTB: Ogromny pech Włoszczowskiej

(Fot. Kross Racing Team)
O ogromnym pechu może mówić Maja Włoszczowska, która mając prawie pewne srebro mistrzostw świata MTB XCO złapała gumę na ostatnim kilometrze i ukończyła wyścig tuż za podium.

Na starcie wyścigu pań w Novym Mescie na Morave stanęły dwie Polki – faworytka do medalu, Maja Włoszczowska oraz Katarzyna Solus-Miśkowicz. Pierwsza z nich rozpoczęła bardzo dobrze i od samego startu jechała w czołówce. Prowadząca grupka mocno skurczyła się już na pierwszej z 5 rund, ale Włoszczowska utrzymywała czołową pozycję. Na drugie okrążenie wjechała w 2-osobowej grupce pościgowej z Sabine Spitz (Niemcy), za Anniką Langvald (Dania).


Dunka wypracowała solidną przewagę, ale Polka się nie poddawała. Na trzeciej rundzie oderwała się od Niemki i próbowała dojść prowadzącą. Gdy wydawało się, że już nic się nie zmieni w czołówce, pech dopadł Spitz. Złapała ona gumę i straciła medalowe miejsce. Niestety to samo przydarzyło się Włoszczowskiej. 10-krotna medalistka mistrzostw świata miała defekt ok. kilometr przed metą, gdy wszystko wskazywało na to, że ma już srebro w kieszeni. Została wyprzedzona przez Lea Davison (USA), a gdy skończyła wymieniać koło w strefie technicznej, minęła ją Emily Batty.

W samej końcówce Polka mocno zacisnęła zęby i starała się wyprzedzić Kanadyjkę. Niestety po pojedynku sprinterskim rywalka wpadła na „kreskę” minimalnie wcześniej i wywalczyła w ten sposób brąz.

Katarzyna Solus-Miśkowicz uplasowała się na 18.miejscu.

Wyniki

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda