Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "PZKol"
Czwartek, 30 czerwca 2016

s24.pl/Dariusz Krzywański MŚ MTB: Bogusławski i Turoboś z 10. lokatą w eliminatorach

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
W czeskim Novym Mescie na Morave rozpoczęły się mistrzostwa świata w kolarstwie MTB. Pierwszego dnia imprezy rozegrano tzw. eliminatory, w których wystartowało trzech Polaków.

Do rywalizacji przystąpili Marceli Bogusławski, Marta Turoboś i Rita Malinkiewicz. W kwalifikacjach - jeździe na czas na 1 kilometr - zajęli oni odpowiednio 8., 12. i 20. miejsce. Do kolejnej fazy awansowało 32 zawodników i 16 zawodniczek, zatem w 1/8 mógł wystartować Bogusławski, a w 1/4 Turoboś.


Polak wygrał swój bieg i awansował do ćwierćfinału. W nim zajął 3. miejsce i na tym etapie zakończył swój udział w sprintach. W ostatecznym rozrachunku został sklasyfikowany na 10. pozycji. Identyczną lokatę zajęła mistrzyni Polski w eliminatorach, która również był 3. w 1/4.

Wśród mężczyzn po medale sięgnęli Daniel Federspiel (Austria), Simon Gegengeimer (Niemcy) i Fabrice Mels (Belgia), a wśród kobiet całe podium było szwajcarskie. Wygrała Linda Indegrand przed Kathrin Stirnemann i Ramoną Forchini.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda