Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "pzkol.pl"
Sobota, 16 lipca 2016

AMP MTB/Magdalena Wójcik MP MTB: Zielińska i Nowak mistrzami w kategorii junior

(Fot. AMP MTB/Magdalena Wójcik)
W Gielniowie rozpoczęły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim XCO. Pierwszego dnia krajowego czempionatu startowali juniorzy i juniorki, a o Puchar Prezesa PZKol rywalizowali juniorzy i juniorki młodsze oraz młodzicy i młodziczki.

Po wyścigu juniorów złoty medal zawisł na szyi Stanisława Nowaka. Zawodnik Creaon Racing Team przekroczył linię mety samotnie, ale jego rywale nie byli daleko. Ponad 30 sekund stracił drugi Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczeci), a trzeci, z 47-sekundową stratą zameldował się Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała).


W juniorkach biało-czerwona koszulka trafiła w ręce Magdaleny Zielińskiej (UKS Sokół Kęty). Jedyną rywalką, która próbowała dotrzymać jej koła była Patrycja Świerczyńska (OK Racing). Przyjechała ona 48 sekund po zwyciężczyni, zapewniając sobie srebrny medal. Ostatnią zawodniczką na podium była Maja Drelak (UKS Sport Bralin), która straciła już ponad 4 minuty.

Zanim po tytuł mistrzów kraju ruszyli juniorzy i juniorki, do rywalizacji stanęli również zawodnicy i zawodniczki z młodszych kategorii wiekowych, o Puchar Prezesa PZKol. Nie było w nich niespodzianek i po zwycięstwo sięgali albo ci, którzy w tym sezonie wygrywali najczęściej, albo regularnie meldowali się w czołówce. Michał Śliwiński (UKS Goodman Zator) triumfował w młodzikach, Ewa Miłek (KZP Elzat Bieniasz Bike Team) w młodziczkach (KZP Elzat Bieniasz Bike Team), Łukasz Helizanowicz (KZP Elzat Bieniasz Bike Team) w juniorach młodszych i Natalia Jeruzalska (KKW Superior Wałbrzych) w juniorkach młodszych.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda