Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 17 lipca 2016

Kross Racing Team MP MTB: Tytuły dla Włoszczowskiej i Wawaka

(Fot. Kross Racing Team)
Maja Włoszczowska i Bartłomiej Wawak zostali w Gielniowie mistrzami Polski w kolarstwie MTB.

Jedna z głównych faworytek igrzysk olimpijski stoczyła zacięty bój z inną olimpijką, Katarzyną Solus-Miśkowicz. Przez większość wyścigu dzieliło ją mniej niż 30 sekund. Ostatecznie tytuł obroniła Włoszczowska, a jej najgroźniejsza rywalka wywalczyła srebro.


Zaciętą walkę o brąz wygrała Monika Żur. Najlepszą orliczką została Aleksandra Podgórska, która w kategorii open uplasowała się na 4.miejscu. Na podium orliczek stanęły także Rita Malinkiewicz i Marlena Droździok.

Wyścig panów padł łupem Bartłomieja Wawaka, który prowadził samotnie praktycznie od początku zmagań. Z każdym okrążeniem powiększał przewagę i niezagrożony wpadł na metę. Wywalczył tytuł mistrza kraju, a obok niego na "pudle" stanęli Maciej Jeziorski i Wojciech Halejak.

W oddzielnym wyścig wyłoniony został mistrz Polski orlików. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Marceli Bogusławski. Wyprzedził on "srebrnego" Jakuba Zamroźniaka i zdobywcę brązowego krążka, Filipa Heltę.

W Gielniowie ścigali się także zawodnicy z kategorii masters. Triumfowali w nich Mirosław Bieniasz (Masters II), Krzysztof Gierczak (Masters III), Krzysztof Zalewski (Masters IV) i Anna Tkocz (Masters kobiet).

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda