Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "mpmtb.pl"
Czwartek, 17 lipca 2014

mpmtb.pl MP MTB: SANTE-BSA Whistle Team obroniło tytuł

(Fot. mpmtb.pl)
Na starcie drużynowych Mistrzostw Polski MTB 2014 stanęło dziesięć ekip z różnych zakątków kraju. Czwórki zawodników poszczególnych drużyn rywalizowały na trasie po staromiejskich uliczkach w Środzie Wielkopolskiej.

Zawodnicy ścigali się na nieco ponad dwukilometrowej pętli. Specjalnie przygotowane sztuczne przeszkody nadały zawodom niezwykłej widowiskowości i przyciągnęły rzesze kibiców oraz okolicznych mieszkańców. Rywalizacja od startu była niezwykle zacięta i toczyła się pomiędzy kilkoma ekipami, w tym dwoma SANTE-BSA Whistle Team, które początkowo przewodziły stawce. Niestety pech Alberta Karolonka na drugiej zmianie i przysłowiowa "guma" przesunęły ich na odległe 9. miejsce. Od tego momentu rywalizacja toczyła się pomiędzy pierwszą drużyną SANTE-BSA Whistle Team oraz kolarzami z Wałbrzycha oraz Sławna.


Ostatecznie z 36-sekundową przewagą z mecie zameldowała się ekipa SANTE-BSA. Za nimi na drugim miejscu przyjechali podopieczni trenera Przemysława Gierczaka z klubu Integral Collections LKK Luks Sławno, a na trzecim kolarze z KKW Jama Wałbrzych. Tuż za podium zameldowali się zawodnicy MTB Silesia Rybnik, KS KTM Racing Team Złoty Stok oraz Mitutoyo Dema PWR Team.

Kilka minut po zakończeniu rywalizacji odbyła się dekoracja najlepszych sztafet. Medale oraz okazałe puchary wręczyli gospodarze imprezy - Burmistrz Środy Wielkopolskiej Wojciech Ziętkowski, Burmistrz Żerkowa Jacek Jędraszczyk oraz Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wacław Skarul i Michał Główczewski przedstawiciel Organizatora.

W piątek drugi dzień Mistrzostw. Przed nami rywalizacja w jeszcze bardziej widowiskowych sprintach. Zapowiada się kolejny dzień, obfitujący w sportowe emocje - nie tylko zawodowców, ale również amatorów i dzieci.

Wyniki rywalizacji sztafet:

1. Sante-BSA Whistle Team 2 39:49
2. Integral Collections LKK Luks Sławno 00:36
3. KKW Jama Wałbrzych 01:01
4. MTB Silesia Rybnik 01:16
5. KS KTM Racing Team Złoty Stok 01:22
6. Mitutoyo Dema PWR Team 01:24
7. KS Luboń Skomielna Biała 02:37
8. Sante-BSA Whistle Team 1 03:04
9. Prolog Jabłonna 04:04
10. Uniqa LKKG BGŻ Lublin -1

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 3

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda