Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 20 lipca 2014

s24.pl/Agnieszka Małgorzata Torba Marlena Droździok mistrzynią Polski MTB juniorek

(Fot. s24.pl/Agnieszka Małgorzata Torba)
Marlena Droździok (Bioam Racing Team) w wielkim stylu została mistrzynią Polski juniorek w kolarstwie górskim XC. Nie dała szans swoim rywalkom i na metę wjechała z ogromną, 10-minutową przewagą.

Wyścig juniorek został rozegrany na tej samej trasie i na podobnym dystansie co wyścig juniorów - 3 okrążenia (juniorki nie miały rundy rozjazdowej). Od samego początku Marlena Droździok jechała samotnie na prowadzeniu. Z każdym kilometrem powiększała przewagę nad drugą Gabrielą Wojtyłą (UKS Goodman Zator). Na trzecim miejscu po pierwszym okrążeniu była Natalia Nowotarska (UKS Jedynka Limaro Kórnik).


Juniorki, podobnie jak juniorzy, jechały w ogromnym upale. Zawodniczki były wyczerpane i ze zmęczenia dochodziło do upadków i defektów. Jedną z "ofiar" tych warunków była Nowotarska, która zjechała z trasy, przed wjazdem na ostatnie okrążenie. Wyprzedziła ją Klaudia Radziszewska (UKS Wygoda Białystok).

Droździok wjechała na kreską z olbrzymią, 10-minutową przewagą. Mieszkająca na co dzień w Irlandii zawodniczka zapewniła sobie w ten sposób biało-czerwoną koszulkę. Gdy wydawało się, że srebro trafi do Gabrieli Wojtyły, mistrzyni Polski juniorek młodszych upadła na ostatnim zjeździe, ok. 200 metrów przed metą. Gdy próbowała się podnieść i wsiąść ponownie na rower, zasłabła i potrzebna była pomoc lekarzy.

Pod jej nieobecność, na drugie miejsce "wskoczyła" Klaudia Radziszewska, a jako trzecia zameldowała się Agnieszka Jastrzębska, koleżanka Droździok z legnickiego klubu.

Wyniki wyścigu juniorek:

1. Marlena Droździok (BIOAM RACING TEAM) 01:08:52
2. Klaudia Radziszewska (UKS WYGODA BIAŁYSTOK) 10:38
3. Agnieszka Jastrzębska (BIOAM RACING TEAM) 14:18
4. Patrycja Piotrowska (KKW JAMA WAŁBRZYCH) 16:03
5. Aleksandra Konieczna (MTB TEAM RMF-FM) 17:54
6. Zofia Rzeszutek (MLKS BASZTA BYTÓW) 19:36

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda