Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "PZKol"
Niedziela, 20 lipca 2014

AMŚ 2014 Marek Konwa mistrzem Polski elity 2014

(Fot. AMŚ 2014)
Marek Konwa wygrał mistrzostwo Polski MTB XC w Żerkowie. 24-letni kolarz jechał samotnie przez cały wyścig i wywalczył swój 9. tytuł w karierze. Pięć 4,3-kilometrowych rund, plus runda dojazdowa – tyle zaplanowano dla elity mężczyzn na mistrzostwach Polski.

Na samym początku na prowadzenie wysunął się Marek Konwa (Superior Brntijens MTB Racing Team), który jechał z numerem "2". "Jedynka" nie została wydana zawodnikom dla uczczenia pamięci Marka Galińskiego, który zginął w marcu w wypadku samochodowym.


Z Konwą próbował jechać Bartłomiej Wawak (JBG-2 Professional MTB Team). 6.kolarz tegorocznych mistrzostw świata i Europy w maratonie stracił kontakt z Konwą, ale tylko na jedną minutę. Przewaga ta utrzymywała się przez cały wyścig. Na trzecim miejscu jechał Marcin Kawalec (Sante BSA Whistle).

W takiej kolejności zawodnicy wjechali na metę. Konwa, podobnie jak Maja Włoszczowska 2 godziny wcześniej, obronił tytuł mistrzowski. Wawak zdobył srebro w elicie i złoto w kategorii U23. Kawalec uzupełnił podium elity. Nie zmieścił się na nim Piotr Brzózka (JBG-2 Professional MTB Team) oraz Kornel Osicki (Kross Racing Team), którzy zajęli odpowiednio 4. i 5. miejsce.

Wicemistrzostwo w kategorii U23 wywalczył Piotr Konwa (4F Racing), który w elicie zajął 8. lokatę. Brąz trafił do Macieja Jeziorskiego (Sante BSA Whistle).

- Trasa była dzisiaj bardzo ciężka. Po wyścigach trzech kategorii wiekowych ścieżki były już mocno "rozjechane", więc trzeba było wkładać więcej siły w jazdę. Było gorąco, ale nie tak, jak w wyścigu kobiet, które trafiły w sam środek upału - mówił po starcie Marek Konwa.

Wyniki elity mężczyzn:

1. Marek Konwa (SUPERIOR BRNTIJENS MTB RACING TEAM) 01:37:43
2. Bartłomiej Wawak (JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM) 01:09
3. Marcin Kawalec (SANTE-BSA WHISTLE TEAM) 03:42
4. Piotr Brzózka (JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM) 04:36
5. Kornel Osicki (KK KROSS RACING TEAM) 06:41

Wyniki wyścigu orlików:

1. Bartłomiej Wawak (JBG-2 PROFESSIONAL MTB TEAM) 01:38:52
2. Piotr Konwa (4F RACING TEAM) 08:46
3. Maciej Jeziorski (SANTE-BSA WHISTLE TEAM) 10:18
4. Michał Kowalczyk (NIEZRZESZONY) 14:45
5. Piotr Rzeszutek (NIEZRZESZONY) 15:39

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda