Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "KRT" "s24.pl"
Piątek, 29 stycznia 2016

Kross Racing Team/Adam Markowski Maja Włoszczowska w drodze do Rio

(Fot. Kross Racing Team/Adam Markowski)
W czwartek na stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zawodników Kross Racing Team. Maja Włoszczowska, Bartłomiej Wawak i nowy kolarz drużyny Szwajcar Fabian Giger opowiadali o swoich planach startowych na zbliżający się sezon.

Ważnym punktem wydarzenia było także zaprezentowanie ultralekkiej ramy, stworzonej przez konstruktorów marki KROSS, specjalnie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich w Rio.


Tematem przewodnim konferencji prasowej była pasja – dla zawodników KRT od niej zaczęła się przygoda z kolarstwem. W rozwoju sportowej kariery u Mai, Bartka i Fabiana ogromną rolę odegrali rodzice, którzy zachęcali ich do aktywności fizycznej i wspierali od pierwszych wyścigów.

Pasja napędza ich do działania również teraz, doskonale widać to w podsumowaniu sezonu 2015 roku przygotowanym przez managera teamu Tomka Świerczyńskiego:

- Historyczny brązowy medal dla Polski, wywalczony przez Maję Włoszczowską podczas I Igrzysk Europejskich w Baku;
- Top 10 podczas Mistrzostw Świata;
- 17 razy podium na zawodach w Polsce i za granicą;
- Mistrzostw Polski w kat. elity kobiet i mężczyzn U-23;
- Czołowe miejsca w zawodach Pucharu Świata.

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro to najważniejsza impreza sezonu 2016. Jednak zawodnikom KRT zależy również na jak najlepszym zaprezentowaniu się podczas wyścigów Pucharu Świata oraz mistrzostw świata i Europy. W najbliższym miesiącach będą szlifować formę podczas zgrupowań na Sycylii i w Kolumbii.

Maja Włoszczowska miała już okazję w ubiegłym roku ścigać się na olimpijskiej trasie przygotowanej przez Brazylijczyków, a jej spełniania kryteriów kwalifikacji idą w najlepszym kierunku ku temu, aby stanęła na starcie w Rio de Janeiro. Wtedy zawodniczka pojedzie na rowerze Kross Level B+ stworzonym przez polskiego producenta z Przasnysza. Fabian Giger oraz Bartłomiej Wawak do końca maja będą jeszcze walczyć o cenne punkty, które umożliwią im spełnienie kryteriów olimpijskich ustalonych przez Polski Związek Kolarski.

Dodajmy, że w kolarstwie górskim kwalifikacje są dla kraju, a nie imienne. W rankingu kobiet (końcowy zostanie ogłoszony 24 kwietnia 2016) Polska wciąż walczy o prawo wystawienie dwóch zawodniczek, ale do tego potrzebny jest każdy cenny punkt.

W konferencji prasowej nie mogła wziąć udziału Ania Szafraniec-Rutkiewicz, która ze względu na swoją niedyspozycję zdrowotną znajduje się po opieką lekarzy. Kolarka pozostaje zawodniczką Kross Racing Team, a marka oraz drużyna wspierają ją w powrocie do zdrowia.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Ocena: 0

Dodano: 2016-02-23 11:47:30
Dodał: '~*****//////'

*******************

Coś daleko to rio jadą już ponad trzy tygodnie. Chyba rowerami.

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda