Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "s24.pl"
Niedziela, 19 lipca 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański M.Konwa i Włoszczowska Mistrzami Polski MTB!

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) i Marek Konwa (64sto Leszno MTB Team) obronili tytuły mistrzów Polski sprzed roku w elicie i znów będą królować na trasach MTB w koszulach z orłem na piersi! Wielkie gratulacje!

Srebro w wyścigu kobiet wywalczyła Aleksandra Dawidowicz (SGR Srebrna Góra), a brąz rewelacyjnie spisująca się w Sławnie Marlena Droździok (Scott Donnybrook Landscape), która w zeszłym, roku została mistrzynią Polski MTB juniorek.


Droździok zdobyła także złoto w kategorii U-23. Tu srebro wywalczyła Monika Żur (4F Scott Racing Team), a brąz Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych).

Obrona mistrzostwa Polski przez Maję Włoszczowską nigdy nie była zagrożona nawet przez chwilę. Zawodniczka Kross Racing Team udowodniła, że jest w znakomitej formie i przyjechała do Sławna z myślą tylko o złocie. Maja już na pierwszej rundzie objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca. W wyścigu trwała walka o drugie miejsce.

- Im dłużej się ścigam, tym trudniejsza jest walka o mistrzostwo Polski. Każdy tytuł jest inny i każdy bardzo mnie cieszy. Bezpośredni pojedynek z Polkami zawsze jest zacięty, niezależnie od sytuacji np. w Pucharach Świata - powiedziała Maja Włoszczowska.

- Pomimo tego, że jesteśmy w płaskiej części kraju, było sporo ciężkich podjazdów i nie było gdzie odpocząć. Trasa była nie tylko męcząca, ale też wymagająca techniczna i fajna do jazdy, co nie zdarza się zbyt często.

Pewne zwycięstwo odniósł również Marek Konwa, który samotnie prowadził praktycznie przez cały wyścig, udowadniając, że to on jest obecnie najlepszym polskim "góralem". W początkowej fazie zmagań jechał razem z Bartłomiejem Wawakiem (Kross Racing Team), ale na drugiej rundzie oderwał się od rywala i pognał samotnie. Starszy z braci Konwów cały czas kontrolował przewagę i z bezpieczną przewagą wjechał na metę.

Wawak zajął drugie miejsce, ale był najlepszy z orlików i wyjechał ze Sławna ze srebrem z elity i złotem z kategorii U-23. Na ostatnie miejsce "na pudle" wskoczył Piotr Brzózka (JBG2 Professional MTB Team), a w orlikach pozostałe dwa stopnie zajęli Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Bieniasz Bike) oraz młodszy z braci Piotr Konwa (4F Scott Racing), który pomimo prześladującego go pecha - miał dwa defekty i upadek - nie poddał się i wywalczył brązowy medal orlików.

- Trasa, którą przygotował Przemek Gierczak była bardzo ciekawa. Mieliśmy 3-4 trudne elementy po kamieniach, na których było sporo piasku. Miałem na szczęście rower z pełnym zawieszeniem, wiec sobie poradziłem - powiedział mistrz Polski, Marek Konwa. - Tydzień temu Bartek ze mną wygrał na wyścigu zagranicznym, więc to jego najbardziej się obawiałem. Pojechał bardzo mocno pierwszą rundę, ale na kolejnej zaatakowałem na zjeździe po kamieniach i zdołałem utrzymać prowadzenie.

Impreza w Sławnie przeszła do historii i na pewno na długo zostanie w pamięci wszystkich jej uczestników. Wielkie słowa uznania należą się organizatorom. Świetnie przygotowana, bardzo ciekawa trasa robiła wrażenie na wszystkich. Imponujące było to, że organizatorzy zadbali o to, czego w ostatnim czasie brakowało wszystkim, czyli kibiców! Ci dopisali i byli znakomici. Trzeba przyznać, że takiej ilości fanów kolarstwa górskiego na imprezie tej rangi w Polsce nie było już dawno. Kibice to nieodzowny element sportu i w tym przypadku należy uczyć się od Sławna!

Generalnie zagrało wszystko: trasa, pogoda, kibice, muzyka, sędziowie, a także wręcz oscarowy spiker Dariusz Skorupa, którego należy wspomnieć, bo facet przez te wszystkie dni robił genialną robotę zagrzewając sportowców do walki, a kibiców do kulturalnego dopingu - respect Dariusz - tu trochę prywaty, ale należy się! No i warto dodać, że nawet zespół SŁOWIKI dał konkretny recital!

Na koniec dodajmy, że spisali się sportowcy, którzy przecież byli głównymi aktorami tego widowiska i poziom jaki zaprezentowali wzbudza respekt i szacunek. To były prawdziwe Mistrzostwa Polski i tylko takich teraz chcemy!

Tomasz Piechal

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda