Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 17 lutego 2005

Lotto trenuje na Majorce


Od 13 do 28 lutego ekipa Lotto przebywa na zgrupowaniu na Majorce. Przed nowym sezonem nastąpiły niewielkie zmiany w składzie, odeszli Michał Bogdziewicz i Piotr Formicki a dołączyli Aleksandra Dawidowicz i Dariusz Batek.

Na Majorce trenują: Magda Sadłecka, Ania Szafraniec, Majka Włoszczowska, Marcin Karczyński, Kryspin Pyrgies, Paweł Szpila i Dariusz Batek. Pierwszego dnia zawodnicy trenowali przy bardzo silnym wietrze jednak we wtorek pogoda była już znacznie lepsza.


Poza startami w Pucharach Świata MTB i cyklu Skoda GP MTB grupa Lotto ma w obecnym sezonie w planach wiele startów w imprezach szosowych. Mężczyźni wystartują między innymi w wyścigu Dookoła Serbii i Memoriale Trochanowskiego a kobiety w Giro del Trentino.

Przyjechaliśmy tutaj żeby zrobić bazę wytrzymałościową i siłową - mówi Dyrektor Sportowy ekipy Andrzej Piątek. Jesteśmy na Majorce po raz drugi, ubiegłoroczne zgrupowanie przekonało nas, ze są tutaj bardzo dobre warunki do treningu o tej porze roku. O atrakcyjności Majorki decydują dwa czynniki: dobra pogoda oraz duże urozmaicenie tras, w zależności od potrzeb można trenować w terenie płaskim lub w górach. Bardzo ważne jest także nastawienie kierowców, którzy szanują trenujących kolarzy co niestety nie wszędzie się zdarza.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda