Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Lang Team GP MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB > Lang Team GP MTB

Źródło:  "s24.pl"
Czwartek, 26 kwietnia 2007

SkodaAuto: zaczynamy w Chodzieży


W najbliższy weekend zapraszamy do Chodzieży wszystkich miłośników kolarstwa górskiego na inaugurację Skoda Auto Grand Prix MTB - najbardziej prestiżowych zawodów MTB w kraju oraz na Skandia MTB Maraton, cykl pięciu maratonów rowerowych.

Pięć weekendów, dziesięć zawodów, mocne uderzenie na początek sezonu, dla wielu zawodników cel numer jeden w tym roku. Czy Marek Galiński po raz kolejny potwierdzi dominację na krajowej arenie, czy też może jeden z jego utytułowanych rywali - Marcin Karczyński lub któryś z Czechów lub Ukraińców odbierze mu prymat na tronie polskiego MTB? Czy po niezbyt udanym starcie w Houffalize zawodniczki grupy Halls poradzą sobie z zagranicznymi rywalkami i jak na ich tle wypadną pozostałe polskie specjalistki XC?


Pierwszy weekend zawodów to Chodzież, położona między pięknymi jeziorami Wielkopolski. W tych "okolicznościach przyrody" w sobotę zostanie rozegrany wyścig w systemie XCC, czyli na krótszej, liczącej 3km rundzie. Powinno to zapewnić większą widowiskowość zawodów, równocześnie wpływając na większą niż zazwyczaj liczbę zawodników zdublowanych. Najbardziej prestiżowe starty - elity kobiet i elity mężczyzn odpowiednio o 14:15 i 16:15.

Niedziela to czas maratonu i zarazem inauguracja Skandia MTB Maraton. W przeciwieństwie do Grand Prix, zawody są otwarte dla wszystkich chętnych, bez względu na to, czy posiadają, czy też nie posiadają oni licencji kolarskiej. W Chodzieży, tak jak podczas pozostałych czterech eliminacji rozegrane zostaną zawody na trzech dystansach: Mini, Medio i Grand Fondo. Dystans dla początkujących, czyli Mini to 30 km, natomiast dla bardziej zaawansowanych rowerzystów przygotowano 60km Medio i 90km Grand Fondo. Mamy nadzieję, że obok licznego grona amatorów na starcie staną gwiazdy sobotniego Skoda Grand Prix. Trasa maratonu będzie pagórkowata i piaszczysta, o interwałowym charakterze. Start i meta maratonu na malowniczym rynku w Chodzieży.

Dla uczestników przewidziano wiele atrakcji. Serwis zapewni firma Shimano, w miasteczku sportowym stanie TIR gwarantujący zaplecze techniczne. Całość imprezy prowadzona będzie przez zawodowych animatorów znanych z zawodów narciarskiego Pucharu Świata w Zakopanem czy siatkarskich meczów Ligi Światowej. Prócz dopingu dla zawodników, przewidziane są liczne konkursy dla kibiców. Całość zostanie zaprezentowana w TVP Sport i TVP3 w podsumowującej weekendowe wydarzenia "Sportowej Niedzieli".

ZOBACZ GALERIĘ: - GP MTB#1: Chodzież okiem M.Górajca


ZOBACZ GALERIĘ: - SkodaAuto GP MTB#1: Chodzież


Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda