Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "PZKol"
Piątek, 17 lipca 2015

s24.pl/Dariusz Krzywański KCP Elzap Bieniasz Bike mistrzami Polski w sztafecie

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
Drużyna KCP Elzap Bieniasz Bike została mistrzem Polski MTB w sztafecie. Srebro wywalczyła ekipa LKK LUKS Sławno, a brąz MTB Silesia Rybnik.

Na starcie w Sławnie, na Wzgórzach Sławieńskich stanęło 8 zespołów. Znakomicie na pierwszej zmianie pojechał kolarz KCP Elzap Bieniasz Bike, Jakub Zamroźniak. Pokonał on okrążenie o prawie 45 sekund szybciej od goniących go zawodników LKK LUKS Sławno i KKW Jama Wałbrzych.


Na kolejnych rundach sytuacja na czele się przemieszała, a prowadzenie objęła ekipa ze Sławna. O wszystkim zadecydowało ostatnie okrążenie. Pojedynek o złoto rozegrał się między orliczką Martą Turoboś, a juniorem Michałem Toporem. Zawodnik KCP Elzap Bieniasz Bike wyprzedził swoją rywalkę i zapewnił swojej grupie tytuł mistrzów Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli zatem Jakub Zamroźniak, Wiktor Hudyka, Debora Jaworska i Michał Topór.

LKK LUKS Sławno wywalczyli wicemistrzostwo kraju i srebro zawisło na szyi Tomasza Budzińskiego, Marcina Budzińskiego, Dawida Miśkiewicza i Marty Turoboś. Na ostatnie miejsce na "pudle" wskoczyli reprezentanci MTB Silesia Rybnik - Mateusz Pihulak, Łukasz Pihulak, Elżbieta Figura i Marceli Bogusławski.

Wyniki wyścigu

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda