Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "PZKol"
Środa, 19 sierpnia 2015

s24.pl/Tomasz Piechal Kadra U-23 MTB – droga do sukcesu

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
Po sukcesach kolarskiej młodzieży na torze i szosie, czas na wzmożone prace w kolarstwie górskim.

W finałowej edycji Pucharu Świata wystartuje mocno obsadzona reprezentacja Polski. Powołanie na wyścig we włoskim Val di Sole otrzymali najlepsi zawodnicy i zawodniczki kategorii U23. Jest to pierwszy krok długofalowego procesu, którego celem jest zbliżenie się naszych zawodników do światowej czołówki kolarzy górskich.


Powstanie dwóch współpracujących ze sobą grup szkoleniowych, osobnej dla juniorów i juniorów młodszych oraz osobnej dla U-23 to plan pracy na kolejne lata dla kadry MTB. Zapewnienie płynności szkolenia, rywalizacja o miejsca w kadrze narodowej oraz konfrontacja z najlepszymi na świecie daje duże szanse na pojawienie się następców Marka Galińskiego, Ani Szafraniec i Mai Włoszczowskiej.

W najbliższy pucharowy weekend, w kategorii do 23 lat, Polskę reprezentować będą: Monika Żur, Rita Malinkiewicz, Aleksandra Podgórska, Bartłomiej Wawak i Piotr Konwa. Z przyczyn osobistych nie wystartuje aktualna Mistrzyni Polski Marlena Droździok, również powołana na wyścig w Val di Sole.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda