Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 14 maja 2005

GP MTB: Kowal królem Polanicy!


Kończący sobotnią imprezę wyścig elity mężczyzn jak zwykle był niesamowicie pasjonujący. Wystartowali wszyscy najlepsi polscy zawodnicy. Zabrakło tylko Marcina Karczyńskiego, którego w domu zatrzymała choroba. Lotto reprezentowali w tym wyścigu Dariusz Batek i Kryspin Pyrgies. Bohaterem dnia miał być jednak tubylec!

Mariusz Kowal
Źródło: s24.pl
Od samego początku tempo wyścigu dyktowało dwóch polskich kolarzy - Mariusz Kowal i Marek Galiński. W czołówce utrzymywali się także Batek i Pyrgies. Lider klasyfikacji generalnej Rysenko był tuż za miejscami na podium. Jednak szybko się okazało, że tego dnia na Kowala nie ma mocnych. "Mario" postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i odjechał "Diabłowi".


Prowadzenia już nie oddał i pewnie wygrał cały wyścig. Drugi był Galiński, trzeci Igor Bogdan. Czwartą pozycję zajął Rysenko, dzięki czemu koszulka lidera klasyfikacji generalnej pozostała u niego. Piąty był rewelacyjny dziś Dariusz Batek (Lotto), który do samego końca walczył o czwarte miejsce z Ukraińcem. Kryspin Pyrgies zajął 7. miejsce i był to jego trzeci wynik w "dziesiątce" podczas tegorocznego SkodaAuto GP MTB.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda