Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "Informacja prasowa"
Poniedziałek, 23 listopada 2015

GOODMAN Zator GOODMAN Zator podsumowuje sezon

(Fot. GOODMAN Zator)
- To był najcięższy sezon, jaki kiedykolwiek przytrafił się naszej ekipie. Trudny, wyczerpujący fizycznie i psychicznie lecz z premedytacją właśnie tak go zaprojektowaliśmy - informuje Sebastian Żabiński z grupy GOODMAN Zator.

- Pierwszy start w sezonie zaliczyliśmy już 3 stycznia, by planowo zakończyć sezon 15 listopada startem w Pucharze Polski CX. Łącznie zawodnicy klubu wzięli udział w czterdziestu trzech wyścigach. Na podium, w swoich kategoriach, zawodnicy GOODMAN Zator stawali osiemdziesiąt razy i aż w czterdziestu trzech przypadkach zajmowali miejsce na jego najwyższym stopniu, zwyciężając poszczególne wyścigi. Zawodnicy startowali w Niemczech, Austrii, Słowacji, Włoszech, Czechach, Belgii i Holandii, reprezentowali nasz kraj podczas Mistrzostw Europy oraz Pucharach Świata.


- Zdobyliśmy trzy medale Mistrzostw Polski, dwa w przełajach i jeden na szosie. Nie udało nam się po raz kolejny wywalczyć złota w naszej koronnej dyscyplinie, czyli MTB - ale tu wciąż nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

- Zdobyliśmy za to Puchar Polski w juniorkach i drugie miejsce w Elicie kobiet. Drużynowo zajęliśmy czwarte miejsce w pucharowej generalce, praktycznie tracąc miejsce na podium świadomie, rezygnując z jednego wyścigu na rzecz koniecznej regeneracji w tak ciężkim sezonie. Indywidualnie wygraliśmy roczną klasyfikację PZKol w kategorii juniorek, mamy wicelidera w U-23 kobiet i piąte miejsce w juniorkach młodszych.

- Nie próżnowaliśmy też w rozwoju młodych talentów. Nasi wychowankowie to jedni z najlepszych młodzików i żaków w kraju. Już niebawem będzie o nich zapewne głośno, ponieważ pracują z wielką determinacją. Wsparcie rodziców i dobry program szkolenia, wręcz skazują ich na sukces.

- Nasze działania i wyniki pozwalają na pozyskanie partnerów do realizacji zadania. Superior wyposażył grupę w swoje produkty, za co odwdzięczamy się historycznym medalem zdobytym przez szosowy rower tej marki w MP. O bezpieczeństwo i komfort zadbał SH+ i Medilast. Paliwa dostarczał Enervit, a nad monitoringiem treningu czuwał Polar. Specjalne podziękowania dla GMB Bracia Książek i Gminie Zator, za to, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.

Sebastian Żabiński/GOODMAN Zator

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 1

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda