Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo górskie | MTB

s24.pl > Kolarstwo > Kolarstwo górskie | MTB

Źródło:  "s24.pl"
Sobota, 11 kwietnia 2015

s24.pl/Tomasz Piechal 6. Verus K-SSSE Maraton MTB za nami

(Fot. s24.pl/Tomasz Piechal)
6. Verus K-SSSE Maraton MTB przeszedł do historii, oczywiście z rekordem. W sobotni, słoneczny dzień, na stadionie w Cybince zgromadziło się około 800 startujących we wszystkich kategoriach wiekowych.

Poza maratonami dla dorosłych, organizatorzy - którzy w znakomitej większości sami startowali w imprezie - przygotowali masę atrakcji dla najmłodszych. Dziewczęta i chłopcy podzieleni na kategorie wiekowe ścigali się na pętli stadionowej niczym zawodowcy, dopingowani gromkimi okrzykami przez tłum rodziców i kibiców.


Jednak gwoździem programu były oczywiście maratony dla dorosłych. Rywalizację w kategorii Mega Open wygrał doskonale znany wszystkim kibicom kolarstwa górskiego Bartosz Banach (HOTEL CZTERY BRZOZY - APTEKA GEMINI). Drugie miejsce zajął Paweł Górniak, a trzeci Michał Górniak (obaj bracia z DUDA-CARS TP-LINK RYBCZYŃSKI TEAM).

W kat. MegaM1 wygrał Patryk Szymczak z POMORZA, w MegaM2 Michał Górniak (DUDA-CARS RYBCZYNSKI TEAM), w MegaM3 gość zza Odry Marco Haentschel (KÜHN FAHRWERKSTECHNIK), w MegaM4 Jacek Rogowski z POMORZA, w MegaM5 Marek Jaros (TEAMJAROS), a w MegaM6 Jerzy Kaźmierczak (VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE).

Pierwszą kobietą na mecie okazała się Paulina Bielińska (VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE) - kategoria MegaK2. Natomiast w kategorii MEGAK3 zwyciężyła reprezentantka teamu organizatorów Beata Balcerzak-Łęszczak (FSL VERUS AOK.PL TEAM).

W kategorii drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE. Drugie miejsce wywalczyli członkowie FSL VERUS AOK.PL TEAM, a trzecie TEAM MTB PARKIETEX.

Trzeba przyznać, że organizatorzy postarali się nie tylko o doskonałą organizację, którą wychwalali przede wszystkim uczestnicy 6. Verus K-SSSE Maraton MTB, ale także o doskonałą, wiosenną pogodę, która pozwoliła złapać, po raz pierwszy w tym roku, trochę opalenizny. Organizacja dopięta na ostatni guzik to wynik świetnej współpracy i profesjonalizmu wszystkich osób działających przy tym nadodrzańskim maratonie. Są jak jedna wielka rodzina, która ku naszej uciesze chce popularyzować właśnie kolarstwo! Ale nie ma się co dziwić, ponieważ jednym z głównych organizatorów jest Krzysztof Murdza - były reprezentant Polski w kolarstwie górskim.

Warto wspomnieć o doskonałej regionalnej kuchni, którą dla wszystkich wygłodniałych przygotowały niezwykle miłe panie z okolicznych miejscowości. Ich wyborne pierogi - ruskie oraz z mięsem - a także zupy z kuchni polowej (ogórkowa i pomidorowa) na pewno nie potrzebują żadnej rewolucji. Pierogów przygotowano 3500 sztuk i wszystkie zniknęły... Ślad nie pozostał...

Imprezę, już po raz piąty, poprowadził nieoceniony redaktor Piotr Kurek, który, jak się okazało, zna chyba wszystkich kolarzy startujących w Verus K-SSSE Maraton MTB... Szacunek!

Jak twierdzą organizatorzy, 6. edycja była rekordowa, zresztą jak każda kolejna. Do corocznego startu w Verus K-SSSE Maraton MTB przekonuje się coraz więcej osób, które kochają kolarstwo i taki sposób spędzania wolnego czasu. Zapraszamy wszystkich do Cybinki za rok. My tam będziemy na pewno.

Pełne wyniki wszystkich kategorii znajdziecie na stronie - www.ultimasport.pl.

 Mini sondaż

Startowałeś już w Verus K-SSSE Maraton MTB?

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 2

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda