Forum Dołącz do nas - zarejestruj się! Uwaga! Ten serwis używa cookie -więcej-
» Kolarstwo

s24.pl > Kolarstwo

Źródło:  "teambgz.pl"
Piątek, 15 czerwca 2012

s24.pl/Dariusz Krzywański BGŻ Team na Memoriał Grundmanna i Wizowskiego

(Fot. s24.pl/Dariusz Krzywański)
XXII edycja Memoriału Grundmanna i Wizowskiego rozegrana zostanie po raz pierwszy w formule dwudniowej. 1. etap liczył będzie 125,5 km, a kolarze rywalizować będą na pętli ze startem i metą w miejscowości Grodowiec. Na trasie 2., liczącego nieco ponad 100 km etapu z Grębocic do Głogowa, zawodnicy pokonają kilkanaście podjazdów o maksymalnym nachyleniu 8%.

Bank BGŻ Team w tej imprezie reprezentować będą: Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Paweł Cieślik, Konrad Czajkowski, Błażej Janiaczyk, Michał Podlaski, Tomasz Smoleń, Adam Stachowiak, Piotr Sztobryn i Mariusz Witecki.


- Memoriał potraktowany będzie w BGŻ ProLidze jako wyścig etapowy. Na obu etapach przyznane zostaną punkty za miejsca na podium, a zwycięzca klasyfikacji końcowej otrzyma 50 punktów – przypomina prezes BGŻ ProLigi Tomasz Jaroński.

Trasy etapów Memoriału są w zasadzie płaskie, z dwoma niezbyt trudnymi podjazdami (Grodowiec i Kurów Mały) i można się spodziewać, że walka o czołowe lokaty toczyć się będzie pomiędzy zawodnikami dobrze czującymi się w sprinterskich końcówkach.

Sobotni etap odbędzie się na okrężnej trasie wokół Grodowca (pięć rund po 27,6 km, łącznie 138 km). W niedzielę zaplanowano podobny dystans (134,5 km), ze startem w z Głogowie i metą w Grębocicach.

Organizatorzy przyjęli już zgłoszenia wszystkich liczących się w kraju ekip, a rywalami Polaków będą między innymi kolarze dobrze znanych grup zagranicznych, między innymi niemieckiego Nutrixxionu z Rickiem Amplerem i praskiej Dukli, w której barwach wystartuje kilku dobrych sprinterów z Vojtechem Haceckim i byłym mistrzem świata na torze Aloisem Kankowskim.

Do walki o zwycięstwo szykują się najszybsi zawodnicy polskiego peletonu. W składzie CCC Polsat Polkowice pojadą Grzegorz Stępniak i Sylwester Janiszewski oraz ubiegłoroczny triumfator Memoriału Mateusz Taciak. Nie zabraknie oczywiście lidera BGŻ ProLigi Marka Rutkiewicza, który jednak zamierza potraktować weekendowy start raczej jako kolejny sprawdzian formy i nie nastawia się na znaczące powiększenie dorobku punktowego w BGŻ ProLidze. W klasyfikacji ma jednak tak ogromną przewagę, że bez względu na wyniki Memoriału pozostanie właścicielem żółtej koszulki BGŻ ProLigi.

W drużynie BDC MarcPol nie zobaczymy w Grębocicach Adama Wadeckiego, który z powodzeniem ściga się w Serbii, gdzie tylko decyzja sędziów pozbawiła go etapowego zwycięstwa. Doświadczonego sprintera mogą jednak godnie zastąpić młodziutki Konrad Dąbkowski, Dariusz Rudnicki czy Robert Radosz.

Świetnie prezentuje się również ostatnio Tomasz Smoleń z Bank BGŻ Team. Ma już na koncie zwycięstwo w BGŻ ProLidze (wygrał Memoriał Trochanowskiego), a przed tygodniem triumfował na mecie ostatniego etapu trudnego wyścigu Dookoła Słowacji.

Rywalizacja na trasach Memoriału Grundmanna i Wizowskiego zapowiada się więc niezwykle interesująco, tym bardziej, że dla krajowej czołówki będzie sprawdzianem formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski (20-24 czerwca), których wyniki zaliczane są także do punktacji BGŻ ProLigi.

Twoja ocena:

 

Średnia ocena:

głosów: 0

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść komentarzy

Sondaż
Czy uważasz, że Tour de Pologne kobiet to dobry pomysł?
Tak, to znakomity pomysł, dzięki któremu kolarstwo kobiet w Polsce wiele zyska! Nie wiem, wszystko zależy jakie gwiazdy będą przyjeżdżać do Polski... Nie, ale tylko dopóki nie wejdzie do kalendarza najwazniejszych wyścigów kobiet na świecie To się nie uda